W Przasnyszu powstały nowe przejścia dla pieszych. Będą kolejne

Na wyremontowanej ul. Bukowej w Przasnyszu pojawiły się dwa nowe przejścia dla pieszych. Burmistrz zapowiada kolejne.

 

Na ul. Bukowej pojawiły się dwa przejścia dla pieszych. Jedno w okolicy skrzyżowania z ul. Klonową, na wysokości ulicy Bukowej 5 i Klonowej. Drugie w okolicy ul. prowadzącej do SP nr 3 na wysokości ulic Bukowej 7 i Bukowej 6.

– Na ul. Żeromskiego i ul. Matuszewskiego również uzupełniliśmy brakujące oznakowanie drogi oraz pasy przejścia dla pieszych – poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski.

Nowe przejścia to efekt m.in. inicjatywy przasnyszan.

– Przejścia powstały po konsultacji z mieszkańcami w  trosce o ich bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idącej np. do szkół. Zasadność ich powstania można dostrzec nie tylko w dzień, ale zwłaszcza po zmroku – komentuje radny Sławomir Czaplicki, który o namalowanie „zebry” wnioskował.

Burmistrz zapowiedział powstanie kolejnego przejścia. Te ma pojawić się na ul. Wiejskiej w okolicach sklepu Dino.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
13 dni temu

Nawet i radny ma coś do powiedzenia czyżby to znowu miała być jego zasługa ,śmiechu warte

Danuta
Danuta
13 dni temu
Reply to  Anka

Bo to jest jego zasługa. I nowa ulica i oświetlenie i pasy. Oby więcej takich radnych. U nas zmieniło się bardzo dużo. I popieramy swojego radnego.

P-sz
P-sz
13 dni temu

Doświetlenie wielu przejść dla pieszych było ok.ale jak mają one być skuteczne gdy są wpięte w zwykłe latarnie które nie są dostosowane do pory zmierzchu i świtu.Nie widać wtedy pieszych chcących przejść tymi przejsciami.

Miś
Miś
13 dni temu

Na Bukowej brakuje jeszcze wielu rzeczy: przynajmniej 2 ronda, przejście podziemne, kładka dla pieszych nad transformatorem, ekrany dźwiękoszczelne przynajmniej na wysokości bloków i ze dwa MOPy. Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o czymś a ciągnie kasę na swoje chore pomysły. Patyczak to przyklepuje a mieszkańcy płacą. Jaki sens miała wylana nowa nawierzchnia na Bukowej, która nie byla zła?

Adam
Adam
13 dni temu
Reply to  Miś

Spokojnie, mamy i będziemy mieli to co potrzeba, bo mamy dobrego radnego.

Benko
Benko
13 dni temu

Oj losie , losie.

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
13 dni temu

W mojej opinii w Przasnyszu były drogi w gorszym stanie nież ul. Bukowa ale cóż lepsze to niż nic….

Magda
Magda
13 dni temu

Ulica Handlowa ciągle w połowie nieoświetlona jak również brak przejście dla pieszych. Zapewne dopiero jak dojdzie do tragedii to coś w tej kwestii się zmieni…