W Przasnyszu pojawi się maszt z flagą. Wiemy gdzie zostanie zamontowany

Zainicjowana przez kancelarię premiera patriotyczna akcja „Pod biało – czerwoną” po dwóch latach doczeka się wreszcie szczęśliwego finału. Przedstawiciele samorządów z województwa mazowieckiego są w trakcie podpisywania umów.

 

W 2020 roku, jeszcze przed pandemią, rząd ogłosił konkurs, który zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zależała od mieszkańców. Samorząd, który chciał przystąpić do projektu musiał zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia. Głosowanie odbyło się w trybie online, a głosy mogli oddawać tylko mieszkańcy danej gminy. Wyniki ogłoszono, ale potem przyszła pandemia covid-19 i akcja zeszła na dalszy plan.

 

Dziś Mazowiecki Urząd Wojewódzki przekazał informację, że jest w trakcie podpisywania umów z samorządami. W województwie mazowieckim ponad 1,3 mln zł na zakup masztu i flagi otrzyma 175 samorządów. 19 lipca nastąpiło podpisanie umów z gminami z regionu ostrołęckiego. Wkrótce zostaną podpisane umowy z pozostałymi samorządami, w tym z regionów: ciechanowskiego, płockiego, radomskiego, siedleckiego oraz warszawskiego.

Ponieważ miasto Przasnysz jest w gronie samorządów, które flagę w głosowaniu wywalczyły zapytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego o to, gdzie stanie maszt.

– Decyzja w sprawie lokalizacji masztu została podjęta. Maszt z flagą stanie przy pomniku Stefana Cieleckiego ps. „Orlik” przy ulicy Orlika.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
18 dni temu

Wcześniej należy wyrwać chwasty z otoczenia pomnika.

Ait
Ait
18 dni temu

My mieszkańcy miasta jesteśmy dumni z inwestycji realizowanych przez naszego burmistrza, łubu dubu łubu dubu.

Konowal
Konowal
18 dni temu
Reply to  Ait

To byłem ja

Pasjonat
Pasjonat
17 dni temu

Kiedy zniknie ukraińska flaga z rynku ?

Erodisco
Erodisco
17 dni temu
Reply to  Pasjonat

A co Ci przeszkadza ?

Gość
Gość
17 dni temu

Niech nasi włodarze zadbają o porządek wokół pomnika jak postawili znicze tak stoją puste dudy już od miesięcy, nie mówiąc już o chwastach

Obserwer
Obserwer
17 dni temu

Kolejny ” sukces ” .I czym tu się chwalić ..

Tomek
Tomek
17 dni temu

Widzę, że mechanizm umysłowy naszych włodarzy ustaje. Czas na serwis, może dotrwa do jesieni 2023r. Wszystko się zużywa i my też.