W Przasnyszu odbyło się dwudniowe szkolenie z samoobrony. [FOTO]

Przasnyski Klub Sportów Walki OKAMI w ostatni weekend listopada zorganizował dwudniowe szkolenie z samoobrony oraz K1. Zajęcia poprowadził znany zawodnik K1, MMA i karate kyokushin oraz członek Kadry Polski na Mistrzostwach Świata Ochrony Osobistej – Damian Laszuk.

Poniżej relacja z wydarzenia autorstwa Wiktorii Wojtali.

Dwudniowe szkolenie zaczęliśmy w piątek po południu. Nasi najmłodsi adepci rozpoczęli od nauki zachowań w różnych możliwych sytuacjach w szkole, czy też poza nią, oraz przeszli trening samoobrony.

Po treningu dzieci szkolenie z samoobrony przeszli starsi uczniowie. Poznali również wiele aspektów prawnych i taktycznych, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę przy ewentualnej przykrej sytuacji, która może spotkać każdego z nas na co dzień. Następnie przeszliśmy do treningu walki K1 i na nim zakończyliśmy dzień.

Sobotnie zajęcia rozpoczęliśmy z rana od treningu starszych. Kontynuowaliśmy nauki do walki K1 z poprzedniego dnia, dodając kolejne techniki i możliwości ich wykorzystania. W przerwie odbył się trening dzieci, a na nim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka technik oraz zabawy ruchowe.

Na zakończenie, każdy uczestnik dostał certyfikat uczestnictwa podpisany własnoręcznie przez naszego trenera Damiana Laszuka.

Wszyscy obecni zdobyli dodatkowe doświadczenie oraz poszerzyli wiedzę o dodatkowe aspekty związane ze sportem oraz ochroną osobistą.

W zajęciach uczestniczyło ok. 30 osób z Przasnysza, Mławy i okolic. Dzieciom dodatkowo towarzyszyli rodzice.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments