W Przasnyszu odbył się rządowy Piknik 800+ [FOTO]

W sobotę, 5 sierpnia 2023 roku na terenie hali przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbył się rządowy Piknik 800+. Wydarzenie miało promować zmiany, które zajdą w świadczeniu 500+ od nowego roku.

 

Kampanię promocyjną prowadzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie. Współorganizatorem przasnyskiego wydarzenia był Powiat Przasnyski.

Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi dmuchańce, eurobungee, animacje, malowanie twarzy, konkursy oraz pokaz iluzjonisty. Swoje stoiska mieli również: KPP Przasnysz, KP PSP Przasnysz, ZUS, PSSE Przasnysz oraz Ratownictwo Medyczne. O podniebienia uczestników zadbały uśmiechnięte gospodynie z KGW Dobrzankowo, które serwowały gorące potrawy, przekąski oraz ciasta i napoje.

W trakcie wydarzenia odbył się briefing prasowy, podczas którego głos zabrali: Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Jacek Ozdoba, Poseł na Sejm RP Anna Cicholska oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiecie co to śmierdzi?
Wiecie co to śmierdzi?
1 miesiąc temu

Dlaczego w całym mieście znowu śmierdzi? Nie można otworzyć okna, nie mówiąc o wyjściu z domu. Przecież to może być trujące dla mieszkańców! Co się dzieje ? Gdzie władze samorządowe? Gdzie radni?

Mariusz1974
Mariusz1974
1 miesiąc temu

Może to z tego pikniku tak cuchnęło??? Obłudą, ar9gancją, bezczelnością. I nie tylko.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz1974

A może onuce w walonkach ci prześmiardły?

Mariusz1974
Mariusz1974
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ciekawe spostrzeżenie. Jestem daleko od miasta i szczerze wątpię Panie Gościu (na ,,ty” przechodzić nie zamierzam z kimś, kto używa takiej argumentacji). A skoro mieszkańcy piszą o problemie to znaczy, że coś chyba jest na rzeczy a nie mają zbiorowe halucynacje. Mam nadzieję, że kiełbaska wyborcza z naszych podatków smakowała a wiedzą o świadczeniu 800+ uległa znaczne u wzbogacenia.

Co się dzieje?
Co się dzieje?
1 miesiąc temu

Sanepid i władze bawią się na pikniku a mieszkańcy się duszą smrodem nieznanego pochodzenia i szkodliwości! Dlaczego nie ma żadnego komunikatu na ten temat!

Auj
Auj
1 miesiąc temu

Na pikniku jak widać dużo służb policja też jest 🙂

Romek
Romek
1 miesiąc temu

***** *** … rozliczymy!

Nata acosta
Nata acosta
1 miesiąc temu
Reply to  Romek

Drogi Panie
Na tym portalu obowiązują pewne zasady.
np.minimalne
IQ 120

Pan, który jak widać potrafi z siebie wypocić jedynie wulgarny bełkot,w dodatku pismem obrazkowym niestety nie kwalifikuje się do zajmowania czasu ludziom rozumnym.
Zapraszam do wyjścia.

JMGO
JMGO
1 miesiąc temu
Reply to  Nata acosta

Rozumiem, że tych państwa na fotografiach (PiSowcy), też obowiązuje IQ120 na tym pikniku, a oni są na poziomie 0 (zero).

Mariusz1974
Mariusz1974
1 miesiąc temu
Reply to  JMGO

Ich żadne normy nie obowiązują. Polecam dzisiejszą rozmowę na WP z ministrem Ozdobą o środowisku, odpadach itp. Nic nie wie, to nie jego działka itp. Rozłożony na łopatki przez Red. Patryka Słowika

PokojZwami
PokojZwami
1 miesiąc temu
Reply to  Romek

telefon do przyjaciela i
zgaduje 'peace out
czyli 'pokoj z wami’

ps pomimo ze niektorzy maja czarne mysli i skojarzenia 😉
2xIQ

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

To już jest szczyt bezczelności. Robić kampanię wyborczą za budżetowe pieniądze. Dobre sobie. Szkoda że nikt cukierków z samolotu nie zrzucał, bo i takie jaja były na jednym z pikników.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Piknik socjalizmu i rozrzutności . Mam nadzieję, że przyjdzie Konfederacją i ukróci to urzędnicze rozpasanie.

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Konfederacja jest partią faszystowską. Lepiej żeby nie mieli dużej reprezentacji w Sejmie. A najlepiej żadnej!

Piknik jak samo rozdawnictwo jest skandalem.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Drogi Panie zauważyłem, że nie zna Pan definicji faszyzmu. Konferencja jest koalicją partii konserwatywnych o charakterze narodowym,liberalnym i chrześcijańskim. Do faszyzmu bliżej jest partiom o zabarwieniu socjalistycznymi czyli PiS KO o SLD nie zapominając.

Jeremi
Jeremi
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Powiadasz Pan że konfederacja to partia konserwatywna i chrześcijańska.To co ten człowiek tam robi? Janusz Korwin-Mikke ma w sumie ośmioro dzieci z czterema kobietami. Wyjaśnijmy kolejno, jak to się ma do liczby ślubów na jego koncie, których też było kilka. Pierwszą żoną Korwin-Mikkego była Ewa Mieczkowska. Polityk wziął z nią ślub w 1965 roku, jako bardzo młody człowiek, miał zaledwie 23 lata. Z tego związku Korwin-Mikke ma dwóch synów: Ryszarda (ur. 1968) i Krzysztofa (ur. 1971). To małżeństwo nie trwało zbyt długo, małżonkowie rozwiedli się w 1973 roku. Drugą żoną polityka była Małgorzata Szmit. Z nią Korwin-Mikke wziął ślub kościelny… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Jeremi

Szanowny Panie ten elaborat jest zupełnie niepotrzebny i nie ma żadnego znaczenia. Istotne jest to jaki ma partia program i jaka idea jej przyświeca. Niech Pan sobie wyobrazi, że można być ateistą i kierować się wartościami chrześcijańskimi. To chyba nie takie trudne ćwiczenie umysłowe – chociaż?

Jeremi
Jeremi
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Powiadasz Pan „nie takie trudne ćwiczenie umysłowe,-chociaż”,a jak ktoś kieruje się wartościami chrześcijańskimi i jednocześnie ma czwartą żonę to jak to zrozumieć.To według Pana jest ok?
Bo widzi Pan, bardzo mi zależy żeby ten ktoś na którego zagłosuję w wyborach i który w konsekwencji będzie mnie reprezentował w parlamencie był wiarygodny.A JKM dla mnie nie jest wiarygodny.
Zresztą cała ta Konfederacja to wielki populizm.A bierze się to z tego że prawdopodobnie nigdy nie będzie rządzić więc może obiecywać wszystko,włącznie z gruszkami na wierzbie.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Jeremi

Jeszcze raz powtórzę, można być słabym chrześcijaninem a cenić wartości chrześcijańskie i mini się kierować a nawet ateistą jak prof. Wolniewicz czy też król Kazimierz Wielki, który płodził dzieci na lewo i prawo (niby dlaczego Wielki – i tu mogą niektórym popalić się zwoje mózgowe) . Jest to zdecydowanie lepsze od rządów takiego PiS u, który demoralizuje socjalem zadłuża przyszłe pokolenia wpycha nas w pułapkę unijnego prawa(czego się można spodziewać po agencie STASI)-to jest dopiero populizm. Ci nieszczęśnicy z PiSu (z KO zresztą też) mają tyle racji co w przypadku tej kretyńskiej pandemii i co zwolennicy maseczek i szczepioneczek -nabrali… Czytaj więcej »

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Ci nieszczęśnicy z PISu,(jak to ty o nich piszesz),co oni nam zafundowali. Trochę poczytałem internet i oto wyniki: Polskie PKB 100% w 8 lat w górę rekord,za PO 23 %. Eksport: w 2022r-404 mld€ rekord w historii Polski. Za PO w 2014r.to było 165mld€. Inwestycje zagraniczne w 2022r. MBP podaje w wysokości 42mld€ to absolutny rekord. Ale nie uwzględnia tego że firmy które już tu zainwestowały przestały wywozić zysk za granicę,bo inwestują tu dalej z zysków.Bo widzą potencjał rozwojowy.Ocenia się że w 2022r zainwestowano w Polsce 1 miliard 200 miliardów złotych kapitału zagranicznego. Ci ludzie nie są debilami,nie inwestowaliby w… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Bardzo to ciekawe co Pan pisze, że musiał sięgnąć do internetu i poczytać i wysmażyć elaborat propagandowy w stylu Gierka. Bez tych instrukcji to pewnie nie wie Pan co myśleć .A jak tam codzienne obserwacje ? Nie zauważył Pan niczego? Zmian kosztów życia,inflacji, kretyńskich przepisów,stada urzędniczych darmozjadów itd. A może był Pan gdzieś za granicą? Nie zauważył Pan , że przeciętny Polak jest ubogi i nie stać go na kurort w Alpach a co najwyżej riwierę turecką ciułaną przez cały rok.Do pandemii tez się Pan dyskretnie nie odniósł (rozumiem wstydzi się Pan za nich) A jeszcze jedno, depopulacji też Pan… Czytaj więcej »

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Muszę niestety sprostować parę rzeczy bo pisze Pan głupoty i nieprawdę.Więc tym razem nie będzie jak to się Pan wyraził „elaboratu propagandowego” a napisane od siebie. Jak ja panu współczuje że Pan jest taki nieszczęśliwy i biedny.Jak ja panu współczuję że musi Pan żyć w Polsce PISu. Jak Panu tak źle to może Pan przecież zastanowić się nad wyjazdem np. do Australii lub innego zakątka świata.Świat czeka otworem na Pana. Ale Pan nie wyjedzie,tak jak wielu celebrytów chciało wyjechać jak PIS przejął władzę.A nie wyjechali.Czemu,? Bo mimo tego zrzędzenia jestem przekonany że całkiem dobrze się tu im i Panu żyje.… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Szanowny Panie.Pana wypowiedź jest moim zdaniem b. chaotyczna i chyba niepotrzebnie ad personami. Przecież nic Pan o mnie nie wie , czy jestem szczęśliwy czy nie, biedny czy bogaty itd. Wnoszę,że jest Pan stosunkowo młody po wieku córki(gratulacje). Mam nadzieję, że nie jest jedynaczką. Niepotrzebnie Pan peroruje na temat konserwatywnych wartości – jestem konserwatywny do szpiku kości , to dlatego przeszkadza mi PiS owski socjalizm. Postępactwa nienawidzę chyba jeszcze bardziej. Czy nie zauważył Pan, że rozdawnictwo się do tego przyczynia? Tylko jeden przykład (jest ich więcej)np.dotujemy samotne matki -to będzie ich więcej czy mniej? No chyba więcej! Czyli jest to… Czytaj więcej »

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Zarzuca mi Pan atak na Pana ad personam.A ja pytam co Pan napisał dwa posty wstecz? – „Bez tych instrukcji to pewnie nie wie Pan co myśleć” -„(rozumiem wstydzi się Pan za nich)” -„Tak więc sądzę,że na szampana Pana nie stać , chyba, że na jakiegoś sikacza z Biedronki” Też mogę napisać Panu że Pan nic o mnie nie wie! Skąd więc Pan wie co ja myślę? Dlaczego Pan uważa że ja się wstydzę za nich,? Skąd Pan wie na jakiego szampana mnie stać,? Przecież to dziecinada. Ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. -„Jeszcze jedno(no nie mogę zapomnieć) uraczył… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Ojej jakie emocje, jest Pan rozemocjonowany jak kobieta w ciąży. Zachowuje się Pan jak religijny fanatyk ,Pana religia wygląda na pomieszanie katolicyzmu z socjalizmem ,uwielbienia PiS’u ,nienawiści do Tuska itp.(że też to się wszystko pomieści i nie eksploduje). Wygląda Pan (i tu jak najbardziej personalnie) na jakiegoś urzędnika a co najmniej na kogoś przyssanego do rządowego cycka(szkolnictwo,służba zdrowia lub coś w tym stylu). Jak wspomniałem to co Pan prezentuje to wiara ,a z wiarą wiadomo nie da się wygrać, chyba że „naczelnik państwa” opuści ten świat i wszystko się posypie jak narracja covidowa. Co mi Pan proponuje? Żebym się spotkał… Czytaj więcej »

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Ewangelia Łk 18, 9-14 Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Powiadam wam: Ten odszedł do… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Oj,urzędniku,urzędniku sypiesz się ! Zasłaniasz się niedopasowanym cytatem z Ewangelii, przecież nie chodzi mi mamonę czy też o to,że kimś gardzę (chociaż to prawda- niektórzy nie zasługują na szacunek) ale o wolność,jedną z cech którą obdarzył nas Bóg. Ale dobrze niech Ci będzie,skończmy to (chociaż było ciekawie) myśl i nie poddawaj się.
Pozdrawiam.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Chciałbym jeszcze dodać, że stocznie nie są od przeładunku towarów. Niech więc Pan myśli również przy przepisywaniu tej propagandy

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

No,teraz to mi Pan tak dokopał że się nie podniosę.😂😂😂

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor Kos

Emotikonki są infantylne, doradzam nie stosować.

Wiktor Kos
Wiktor Kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Tutaj też Pan się myli.A wystarczyło by trochę pomyśleć.Gdybym przepisywał to zastosował bym formę dzisiaj powszechnie znaną, kopiuj wklej i nie było by pomyłki.Więc chyba jednak nie przepisywałem.
A pomyłki się zdarzają,Panu pewnie też.”Tylko ten się nie myli,co nic nie robi”.Pozdrawiam.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

„...można być ateistą i kierować się wartościami chrześcijańskimi”. Szanowny Panie Jarosławie, ateista nie kieruje się wartościami chrześcijańskimi, bo jest to zaprzeczenie pojęcia.Ateista kieruje się wartościami moralnymi (aksjologia), a to jest nauka uniwersalna dla wszystkich.Nie znaczy to, że krytykuję pański komentarz, ale widzę w nim logiczną też myśl.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Myślę, że ateistą w myśl definicji nie wierzy w istnienie Boga a wartościami może się kierować jakimikolwiek nawet chrześcijańskimi na zasadzie „fiku miku „czy też innego kaprysu.
Może to rzadkie ale możliwe.

Dyzma
Dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  Jeremi

Lepsze to niż stary pedał z kotem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Jarosław

Konfederacja partią liberalną 😅. No jebłem 😅😅.

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Tak,tak i tu się z Panem zgadzam to musiało bardzo boleć i chyba zrobił Pan sobie krzywdę na umyśle. Jednak , jeśli Pan zdoła oczywiście,to co Pan uważa za klasyczny liberalizm?

Bolek
Bolek
1 miesiąc temu

Tłumów nie widzę. Sami swoi.

Jeremi
Jeremi
1 miesiąc temu

U platformy natomiast bez zmian.

Zastępca J.Urbana w tygodniku „NIE” Andrzej Rozenek będzie startował do Sejmu z listy PO.

Tej samej która w deklaracji krakowskiej kilka lat temu ślubowała bronić konserwatywnych wartości i chrześcijańskich korzeni Europy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Jeremi

Ja tam wolę Rozenka od Sasina czy Suskiego…

Jeremi
Jeremi
1 miesiąc temu

A.Rozenek – działacz m.in. SLD i Ruchu Palikota, zastępca red. nacz. „Nie” Urbana, ekspert „Sputnika”, tuby moskiewskiej propagandy i dezinformacji.
Ta prokacapska onuca ci pasuje?