W Przasnyszu odbędzie się rządowy piknik 800+

Od przyszłego roku świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+ wzrośnie do 800 zł miesięcznie. W związku z tymi zmianami Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozpoczęło kampanię informacyjną, w ramach której m.in. w każdym województwie w najbliższych tygodniach będą odbywały się pikniki rodzinne. Jeden z nich ma odbyć się również w Przasnyszu.

 

– Oprócz szeregu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, na uczestników czekają punktu informacyjne, w których można dowiedzieć się więcej na temat zmian w programie Rodzina 500+ – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W miniony weekend takie pikniki organizowane we współpracy w Urzędami Wojewódzkimi odbyły się w województwach: wielkopolskim, śląskim, podkarpackim, mazowieckim, pomorskim, lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim.

Piknik  w Przasnyszu zaplanowano na 5 sierpnia.

 

Rząd informuje, że aby otrzymać 800+, czyli świadczenie wychowawcze w wyższej wysokości, nie trzeba składać żadnych wniosków ani podejmować jakichkolwiek dodatkowych działań.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który zajmuje się przyznawaniem i wypłatą 500+ samodzielnie, z urzędu i bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku dokona podwyższenia świadczenia wychowawczego do 800 zł – od świadczenia należnego za styczeń 2024 r.

– Od stycznia 2024 r. ZUS będzie wypłacać świadczenie w nowej wysokości na wskazany wcześniej rachunek bankowy. Dodatkowo każdy otrzyma na swoje konto na portalu PUE ZUS informację o podwyższeniu świadczenia wychowawczego – podaje ministerstwo.

Dodatkowo w trasę ruszyły dedykowane busy informacyjne „800+”, w których rodzice i opiekunowie również mogą zasięgnąć wiedzy na temat zmian w programie Rodzina 500+.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
10 miesięcy temu

Żeby ściągnąć wyborców za darmową kiełbasę

Aga
Aga
10 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

A ty jak zwykle wredny co by nie robili w przasnyszu to źle

Aga
Aga
10 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Nie pisze się za darmową tylko na darmową, najpierw naucz się poprawnej polszczyzny a potem pisz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

A to ma kluczowe znaczenie? Może władza zrobi również piknik Nierób+ albo Grecja+? Rozdają pożyczone pieniądze, a do tego jeszcze wydają kasę na przedwyborcze pikniki. Żeby robić z siebie wielkiego dobrodzieja. Żenada. Przecież zaciągnięte długi te same dzieciaki będą spłacać za 20 czy 30 lat. Tak ciężko to zrozumieć?

AbdulSalamani
AbdulSalamani
10 miesięcy temu

Poprawka Maro, z nami gora 10 lat tylko , bo tak duzo dzieci mamy lub zrobimy. Niewiehne nam pomoga.
Te 92 procent mlodego jurnego chopa na granicy mocno wyposzczone
i gotowe do zakladania wielodzietnych rodzin.
Jurny Stegfan bedzie z nas dumny
a i Jaro za leb sie zlapie jak dobrze to wszystko wyjdzie-naprawa przyrostu.w kraju.
Zaraz PO wyborach.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  AbdulSalamani

A kozę już dziś jakąś przeleciałeś?

AbdulSalamani
AbdulSalamani
10 miesięcy temu

Twoja stahą KOzę?… to chyba ze PO wyborach
a jaki ma przebieg?
no i musialbys troche doplacic 😉
za przelecenie klus czy galop extra wiecej
Oczywiscie jak ma kondyche, POKO
koko spoko

Czarownica
Czarownica
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

a może „po darmową”? 🙂 🙂 🙂

Wiedźmin
Wiedźmin
10 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

nie ma 'darmowej’ kiełbasy. za wszystko (łącznie z 800+) zapłacimy.

Łupież Żolibirski
Łupież Żolibirski
10 miesięcy temu

Tępa pisbolszewicka propaganda , za pieniądze podatników. Zadłużenie Polski od 2014r wzrosło o 130%. Tak w rzeczywistości wygląda finasowanie pisofskich plusów! Oczywiście nikt pisofskim fanatykom nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Ludziom nie wytłumaczysz. Bo oni kradną, ale się dzielą. I dużej części to pasuje…

JuzekBonk
JuzekBonk
10 miesięcy temu

w czym problem?
Opiehdoli sie kilka kamienic w centrum duzych miast , znaczy zphywatyzuje, ze dwa banki w styli Czerneskiej cizemki, kilka piramid z w stylu zloto-bursztynowych, podreguluje VAT, sphywatyzuje resztowke panstwowych firm,sprzeda Lasy, wpusci dzieciorobuf z Bialorusii wuala . Nie trzeba sie zadluzac, ba zostanie jeszcze nadwyszka kilkaset reklamowek z biedry pelnej kasiory dla swojaKOw.POlszewiki jadaww.youtube.com/watch?v=V9nTMs6QeUs

Rafał
Rafał
10 miesięcy temu

Dobra administracja jest jak czyste powietrze. Nie widać go i nie czuć przykrych zapachów, ale pozwala żyć i oddychać. Zła administracja jest głośna i śmierdzi propagandą, a ludziom nie pozwala się rozwijać.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
10 miesięcy temu

Na kredyt 500+ ,na kredyt 800+ ,na kredyt jałmużna nazywana 13 i 14 emerytura , na kredyt cała działalność służb państwowych i teraz na kredyt spotkanie z beneficjentami 500 i 800 + by wiedzieli kto z nich zrobił dziadów .Wszystko to tylko po to by uzyskać „kredyt zaufania ” i dalej przez 4 lata móc zadłużać Kraj i tworzyć nowych „milionerów strukturalnych „. Boże patrzysz i nie grzmisz a chamy miód piją

Aga
Aga
10 miesięcy temu
Reply to  ANDRZEJ

Chyba tacy jak ty,a Boga zostaw w spokoju

Iwo
Iwo
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

Aleś ty głupia.

Jasio
Jasio
10 miesięcy temu

Ktoś musi pracować, żeby na pikniku bawił się ktoś, znaczy bawił się nierób, patus, darmozjad, pasożyt, bo tylko on ma czas i siły na zabawy, a może by tak dołożyć te pieniądze do wypłat ludzi pracujących, pogonić pasożytów do roboty!

Fawkes
Fawkes
10 miesięcy temu

Te wszystkie świadczenia powinny być tylko dla ludzi pracujących