W przasnyskim szpitalu rusza Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Szpital Powiatowy w Przasnyszu pozyskał środki z Narodowego Funduszu Zdrowia na uruchomienie od kwietnia Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

 

– W tym trudnym czasie jest to grupa, która najbardziej potrzebuje wsparcia. Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna obejmuje dzieci, młodzież i cały system rodzinny. Będzie realizowana na terenie Poradni,  jak również w środowisku. Jest to ważne ogniwo psychiatrii środowiskowej – informuje dyrektor Grzegorz Magnuszewski.

 

Jak uzyskać pomoc?

Pierwszym krokiem do uzyskania pomocy w Poradni jest kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem telefonu: 882-120-101.

Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • poniedziałek-7.30-15.05
  • wtorek 7.30-20
  • środa 8.00-20.00
  • czwartek 8.00-20.00
  • piątek 7.30-15.25

 

Do Poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży mogą zgłaszać się bez skierowania dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21. roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

 

Zakres udzielanych świadczeń:

  1. Porada psychologiczna diagnostyczna i psychologiczna.
  2. Sesja psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej.
  3. Sesja wsparcia psychospołecznego.
  4. Wizyta / porada domowa lub środowiskowa realizowana w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach I poziomu referencyjnego.

W nowo powstałej poradni najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry:  psychoterapeutów, psychologa i terapeuty środowiskowego.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
14 dni temu

Bardzo dobrze, taka poradnia to strzał w 10 tkę. Mam nadzieję że lekarz będzie bardziej punktualny niż pani doktor diabetolog. Jeszcze nigdy nie przyszła na umówioną godzinę. A gdy już się zjawi to nie raczy przeprosić pacjentów.