W przasnyskim szpitalu powstanie Oddział Opieki Senioralnej

W czwartek, 9 czerwca do powiatu przasnyskiego przybył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Miał dobre wieści dla Szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Placówka lecznicza dzięki przyznaniu kilku milionów złotych utworzy Oddział Opieki Senioralnej.

 

W czwartek, 9 czerwca w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu zorganizowano konferencję prasową  z udziałem Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego, Krzysztofa Bieńkowskiego, starosty przasnyskiego oraz Grzegorza Magnuszewskiego – dyrektora szpitala.

Powodem zwołania konferencji było ogłoszenie, iż dzięki przyznanym funduszom możliwe będzie powiększenie bazy łóżkowej i rozszerzenie zakresu udzielanych świadczeń w przasnyskim szpitalu.

–  Podzielona na dwa etapy inwestycja pozwoli na dostosowanie pomieszczeń w budynku mieszczącym się naprzeciwko gmachu głównego szpitala do leczenia seniorów, również tych zarażonych wirusem SARS-CoV-2 – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Chodzi o powiększenie bazy łóżek w szpitalu, za sprawą przekształcenia w sale chorych pomieszczeń magazynowych mieszczących się w budynku wolnostojącym, znajdującym się na terenie szpitalnego kompleksu. Dyrektor szpitala planuje utworzyć tam kilkadziesiąt dodatkowych łóżek, które będą służyły również w czasie zagrożenia epidemicznego. Pozwoli to uniknąć zamykania oddziałów, które skutkowało ograniczeniem dostępu do świadczeń pozostałym pacjentom. W czasie bezpiecznym od presji chorób zakaźnych obiekt służył będzie seniorom – czytamy.

Zgodnie z projektem w budynku mieścić się będzie również infrastruktura medyczna pozwalającą na przyjęcie i dalsze leczenie pacjenta oraz pracownia tomograficzna, gdzie stanie urządzenie pozyskane w 2021 roku dzięki środkom z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, funkcjonujące obecnie w pracowni modułowej naprzeciw SOR.

 

Maksymalna wysokość dofinansowania wyniesie 5 mln zł.  Pierwszy etap inwestycji obejmie przystosowanie istniejącego budynku do leczenia seniorów (tzw. stan deweloperski). Pozyskane w pierwszym etapie środki będą pochodziły z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Drugi etap inwestycji będzie obejmował wyposażenie oddziału. Termin realizacji pierwszego etapu wraz z rozliczeniem nastąpi do 31 grudnia 2022 roku.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
17 dni temu

Mamy skakać z radości? To psi obowiązek państwa!

Walerka
Walerka
16 dni temu
Reply to  michał

Psi obowiązek? Ja nie słyszałam o takim oddziale w okolicy żeby był w sąsiadujących powiatach. Ten szpital odkąd ma nowego dyrektora rozwinął się bardzo, dużo nowych poradni jest pewnie nawet nie masz o nich pojęcia człowieku. Lekarze ściągani z innych miast że aż przyjemnie pójść do mądrego czlowieka. A przyjdzie taki anonimowy kretyn i napiszę że to psi obowiązek. Zobacz jak inne szpitale działają w warszawskich szpitalach grzyby na ścianie i syf to jak tam człowiek ma wyzdrowieć. A u nas akurat jest się czym chwalić z małymi wyjątkami pewnych lekarzy ale to się nic z tym nie zrobi

Paweł
Paweł
16 dni temu
Reply to  Walerka

Gdzie ty w przasnyskim szpitalu widziałaś mądrego lekarza, chyba w innym wymiarze? To jest umieralnia a nie szpital, kładą na łóżko i na tym się sprawa kończy, opieka fatalne, personel niedouczony i chamski. Tam większość jest do wymiany.

Stało się
Stało się
16 dni temu

Czyli szpital powoli staje się domem dla starców.
Nie ma już w planach wojewoda w Przasnyszu prawdziwego szpitala.
Niestety.

Miód
Miód
16 dni temu

Złoty okres dla Przasnyskiego Szpitala pod przewodnictwem obecnego Dyrektora