W przasnyskim szpitalu otwarto modułową pracownię tomografii komputerowej [FOTO]

Modułowa pracownia stanęła w sąsiedztwie przasnyskiego SOR. Tomograf będzie służył do diagnostyki pacjentów covid-19, lecz nie tylko.

 

Dziś odbył się briefing prasowy związany z otwarciem, wartej 2 mln pracowni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł i poseł Anna Cicholska. Gości przywitali gospodarze: starosta Krzysztof Bieńkowski i dyrektor SPZZOZ Grzegorz Magnuszewski.

– Ten tomograf się po prostu temu szpitalowi należy – mówił wojewoda Konstanty Radziwiłł i korzystając z okazji podziękował za współpracę w trudnym okresie pandemii.

– Współpraca tutaj układała się wzorcowo, a nie wszędzie tak było. Ja wiem, że decyzja o tym, że od przyszłego tygodnia trzeba uruchomić kilkadziesiąt łóżek covidowych w szpitalu, w którym są pacjenci, w szpitalu, który wykonuje swoje  normalne zadanie, musiała podnosić ciśnienie krwi i budzić sprzeciw, że się nie da, że to jest za trudne. Ale pacjenci z covidem już byli i trzeba było ich przyjąć do szpitala. I szpital w Przasnyszu ogromnym wysiłkiem robił to co trzeba było i to jest coś co należy zauważyć.

Wartość tomografu wynosi prawie 2 mln zł. Środki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Tomograf został przekazany szpitalowi w Przasnyszu na podstawie decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.

– To jest element szpitala i z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że to co trafia do szpitala w ramach covidu, to po prostu w nim zostanie. I te sprzęty które zostały użyczane szpitalowi najprawdopodobniej zostaną w szpitalu, choć oczywiście w stu procentach dziś tego obiecać nie mogę – dodał wojewoda.

Zapewnił również, że tomograf który przyjechał do Przasnysza jest sprzętem z najwyższej półki.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments