W przasnyskiej „Dwójce” rozmawiali o cyberprzemocy, hejcie i mowie nienawiści

Szkołę Podstawową nr 2 w Przasnyszu odwiedzili asp. Andrzej Mikulski i sierż. szt. Tomasz Borowy, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklicznych działań profilaktycznych.

 

– Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy. Udostępnianie danych osobowych, nękanie rówieśników, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może nieść za sobą poważne konsekwencje – informuje mł.asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

 

– Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Podczas spotkań dzielnicowi uświadomili uczniów jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments