W powiecie przasnyskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

11 marca ruszyła kwalifikacja wojskowa powiatu przasnyskiego. Potrwa do 25 marca. W związku z jej rozpoczęciem Wojskowe Centrum Rekrutacji podaje wskazówki, jak przebiega proces i co należy ze sobą zabrać.

 

– Warto przypomnieć, że osoba, która otrzyma podczas kwalifikacji wojskowej kategorię zdrowia A, zgłosi w terminie do 3 lat chęć pełnienia czynnej służby wojskowej jest zwolniona z dodatkowych badań lekarskich oraz psychologicznych – informuje Wojskowe Centrum Rekrutacji.

WCR przypomina: „Na kwalifikację wojskową koniecznie zabierz ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość; dokumenty potwierdzające wykształcenie (zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki), posiadane kwalifikacje zawodowe lub uprawnienia (np. prawo jazdy); posiadaną dokumentację medyczną (niezbędną do określenia zdolności do służby wojskowej)”.

– Warto również pamiętać, że kwalifikacja wojskowa to nie tylko określenie Twojej zdolności do służby wojskowej. To także okazja, żeby dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem – przekazuje WCR.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments