W powiecie przasnyskim powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wzięło udział w pierwszym naborze konkursu „Ładowarka w każdej Gminie”, a powiat przasnyski został wybrany jako jeden z 4 powiatów w Polsce, na których gruncie powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych o mocy minimum 22 KW.

 

Organizatorem projektu, w którym uczestniczy Powiat Przasnyski, jest Fundacja Lepsza Jakość Życia, z siedzibą w Radomiu. W ramach konkursu Fundacja wraz z partnerem technologicznym wybuduje i uruchomi na własny koszt stacje ładowania pojazdów elektrycznych na terenie należącym do powiatu przasnyskiego, w miejscu atrakcyjnym dla kierowców.

 

– W ramach konkursu samorząd powiatu przasnyskiego otrzyma proporcjonalny procentowy udział w zyskach wygenerowanych przez zainstalowaną w ramach projektu stację ładowania i może zadeklarować przeznaczenie tej puli zysków na tańsze ładowania dla swoich mieszkańców. W przypadku przeznaczenia swojego zysku dla mieszkańców w systemie informatycznym zostanie stworzona specjalna taryfa działająca we wszystkich stacjach ładowania w całej Polsce, uwzględniająca rabat dla mieszkańca naszego powiatu — informuje starostwo.

Program „Ładowarka w każdej gminie” ma wspierać rozwój elektromobilności poprzez wybudowanie w każdej gminie w Polsce stacji ładowania samochodów elektrycznych. Udział Powiatu Przasnyskiego w projekcie nie będzie wymagał zaangażowania środków własnych.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
11 dni temu

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, w związku z tym nie ma się co podniecać.

Joanna
Joanna
11 dni temu

Jedna?

Ddd
Ddd
11 dni temu

Samochody elektryczne w Polsce to taka sama ekologia jak lokomotywy parowe albo jeszczr gorzej( większość energii elektrycznej pochodzi z elektrowni węglowyc, czyli ładowanie elektryka =spalanie ton węgla)

Janusz
Janusz
11 dni temu

Super. Może za dwadzieścia lat jak już będzie mnie stać kupić używanego elektrycznego passata z Niemiec naładuje sobie swoje ekologiczne auto. No chyba że wcześniej okaże się że te elektryki to są już be , nie są eko i teraz jest moda na auta zasilane chrustem 😂😂😂

karol
karol
11 dni temu

Samochody elektryczne wcale nie są ekologiczne są tylko zeroemisyjne.Nowy samochód elektryczny (a raczej jego produkcja) stojący w salonie zatruł tyle środowiska naturalnego co wyprodukowanie i przejechanie 150 000 km samochodem spalinowym.