W powiecie przasnyskim powstało 9 nowych firm. Osoby bezrobotne otrzymały środki rozpoczęcie działalności gospodarczej

W czwartek, 23 marca w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu zostały oficjalnie podpisane umowy z dziewięcioma nowymi przedsiębiorcami. Udzielono im dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej ze środków Funduszu Pracy.

 

Każda z osób wzięła również udział w trzydniowym szkoleniu pod nazwą „ ABC Przedsiębiorczości”.

– Starosta życząc nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności zaoferował możliwość uczestniczenia w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie Starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości – informuje Powiat Przasnyski.

 

Nowo powstałe działalności gospodarcze w powiecie przasnyskim:

  • montaż , serwis, sprzedaż klimatyzacji
  • usługi solaryjne
  • usługi sprzątające
  • usługi fryzjersko – kosmetyczne
  • kompleksowa organizacja oraz obsługa imprez okolicznościowych wraz z animacją
  • sklep internetowy
  • usługi fizjoterapeutyczne
  • działalność prawnicza

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 miesięcy temu

A ile się zamknęło przez te wasze rządy ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

No dobrze, a ile form powstało i prężnie działa dzięki Inkubatorowi? Przecież wszyscy składamy się co miesiąc na jego działalność. A tonraptem 100 tysięcy miesięcznie. Drobniaki.

Rena
Rena
2 miesięcy temu

A kto.rozpoczal budowę inkubatorow,jak się nie mylę to twoj poplecznik,a teraz narzekaszze inni musieli dokończyć ten bubel

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Rena

I Szczepankowski kazał płacić 100 tysięcy miesięcznie za „zarzadzanie”, z którego nic nie wynika?

wiochmen
wiochmen
2 miesięcy temu

W projekcie unijnym jest ujęty operator. Obecni tylko dokończyli budowę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  wiochmen

O co ten operator robi za 100.000?

Jan z Przasnysza
Jan z Przasnysza
2 miesięcy temu

Czy na naszym terenie, jest jeszcze miejsce na nowe firmy? Tak wiele ich już powstało, że rozumiem, iż bezrobocia w powiecie przasnyskim (i samym Przasnyszu) już nie ma? Brawo Panie Starosto, jest Pan geniuszem. Zatem, kto wierzy w Boga i wyznaje naukę Chrystusa, ten nie może głosować jesienią na PiS.

Kkk
Kkk
2 miesięcy temu

Pamięta że PiS to wierzy tylko w Boga jak ma z tego powodu jakość korzyść bo jak bo jak invitro to złe bo Bóg nie chciał waszych dzieci i trzeba uszanować bo tak Bóg tego chcę ale jak już pana Jarosława boli kolano to staw sztuczny trzeba bo już Bóg nie chce żeby go bolało bo można taka jest ich wiaranie można brac rozwód bo grzech ale jak w PiS to dwa razy ślub kościelny można to już wiara w pieniądze jest i gdzie tu miejsca na Boga jak oni tylko o tym mówią to jest wstyd dla kraju gdzie… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Kkk

PiS wierzy w polski Kościół. Bo to Kościół nabija głosy w wyborach. A później trzeba się Kościołowi odpłacać. W lokalnej walucie.

kkk
kkk
2 miesięcy temu

a no właśnie czy kościół powinien być polityczny co to za ksiądz jak mówi starszym ludziom jak maja głosować czy żyć kościół powinien byc wolny i dla każdego a nie dla wybranych bo jak można kogoś nie wpuscic do kościoła jak sa politycy PIS czy inny dla boga jest każdy równy

Rena
Rena
2 miesięcy temu

Ale z ciebie ciemnota,dobrze że ludzie coś otwierają ,a nie siedzą tylko i narzekają

kkk
kkk
2 miesięcy temu
Reply to  Rena

Nie fajnie że coś otwierają swoje firmy tylko szkoda że zanasze podatki którzy otwierają na rok zapłaci ZUS 300 – 400 zł później zamyka i zaniża stawki bo musimy przerwać rok i tak go nic nie kosztuje bo ma dofinansowanie niech otwiera za swoje bierze kredyt i wtedy się zastanowi

Bogus
Bogus
2 miesięcy temu
Reply to  kkk

Kto ci broni wziąć dofinansowanie?

kkk
kkk
2 miesięcy temu
Reply to  Bogus

Honor jak wiesz co to jesz jeszcze

Jurek
Jurek
2 miesięcy temu

To nie jest zdjęcie zrobione w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu

Krzychu
Krzychu
2 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Oj tam, oj tam… .

Balon i spółka
Balon i spółka
2 miesięcy temu

”kompleksowa organizacja oraz obsługa imprez okolicznościowych wraz z animacją” – ostatnio porobiło się więcej takich firm niż psów biegających po wsi. Życzę powodzenia

ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 miesięcy temu

Otwarcie biznesu za pieniądze podatnika to pryszcz (ja swój zakładałem za swoje ) ale utrzymać ten biznes dłużej niż to wynika z obowiązku to już sztuka .Ciekaw jestem czy ktoś prowadzi statystykę ile z tych biznesów założonych w ten sposób pozostało na rynku na normalnych warunkach (normalny ZUS ,podatek itp )Sam znam kilka osób które założyły tak biznes ,zakupiły narzędzia czy „auto ” i po czasie przewidzianym w umowie prędko go zamknęły .Następnie po kilku latach bezrobocia (praca na czarno ) znów pobrały dofinansowanie i znów otworzyły biznes. Jeśli nie będziemy szanować tych którzy pracują i płacą podatki tylko tych… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu
Reply to  ANDRZEJ

Sama prawda, tylko jak przekonać nieprzekonanych, że istnieje inna, normalna droga uczciwego biznesu.Ci wszyscy (roczniaki), to zwykli konsumenci społecznych środków, a ci co je rozdają, to dobrze zorganizowani przestępcy.Zatem, czy w tym kraju może być normalnie?

kkk
kkk
2 miesięcy temu
Reply to  ANDRZEJ

Tu dwa lata jak mały ZUS