W powiecie przasnyskim działalność rozpocznie dziewięć nowych firm

24 kwietnia 2023 roku w Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu dziewięć dotychczas bezrobotnych osób podpisało umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczych.

 

Nowo powstałe działalności to m.in.: usługi cukiernicze, produkcja mebli, usługi remontowo – wykończeniowe, budowlane, mała kawiarenka, usługi czyszczenia, mycia kostki brukowej, ogrodzeń, hal magazynowych, naprawa pojazdów samochodowych oraz usługi profesjonalnej pielęgnacji aut.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także życzył startującym właścicielom firm sukcesów. Podkreślił, że przedsiębiorcy są „solą ziemi” i ważnym filarem państwa, a także zaoferował możliwość uczestniczenia w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski.

 

W spotkaniu uczestniczyły również Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z pracownik PUP Panią Barbarą Garlińską, które przed podpisaniem umów szczegółowo opisały proces prawidłowego skorzystania z dofinansowania, udzielając świeżo upieczonym przedsiębiorcom cennych wskazówek.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, przed wypłatą pozyskanych środków każdy z przyszłych przedsiębiorców tradycyjnie wziął udział w szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego założenia i zarządzania działalnością gospodarczą.

Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Funduszu Pracy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacuś
jacuś
1 miesiąc temu

ilu się zamknęło od ostatniego takiego zdjęcia?

Zdzichu
Zdzichu
1 miesiąc temu

??? Już nie wiem co powiedzieć.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A jak tam sukcesy naszego Inkubatora? Wypadałoby się pochwalić. Przecież nie wydajemy stu tysięcy miesięcznie na darmo, prawda?

Pan Jan
Pan Jan
1 miesiąc temu

Inkubator stoi i ma się dobrze.Ktoś tam czasem zajrzy czy bezdomni nie koczują.

kkk
kkk
1 miesiąc temu

U a co to się robi ze nie ma żadnej kosmetyczki chyba koniec świata idzie jak tak