W powiecie pojawi się pierwsza sygnalizacja świetlna. Wiemy gdzie

Trwają uzgodnienia związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 544. W planach jest także instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą gminną.

 

W maju mija rok odkąd Powiat Przasnyski podpisał umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 544. Zapytaliśmy Starostwo Powiatowe na jakim etapie jest inwestycja.

– Obecnie czekamy na projekt zagospodarowania przestrzennego, projekt architektoniczny i budowlany. Następnie kompletna dokumentacja zostanie przekazana do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID dla całego odcinka drogi 544 przewidzianego do przebudowy – informuje Magdalena Kowalewska, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

 

Dotarły do nas informacje, jakoby w Karwaczu miała pojawić się pierwsza w powiecie sygnalizacja świetlna. „Światła” miałyby zostać zainstalowane na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną. Mieszkańcy Karwacza od dłuższego czasu skarżą się na problem z wyjazdem na drogę główną ze względu na ograniczoną widoczność i wzrastające natężenie ruchu.

– Sygnalizacja świetlna to dodatkowy element tej inwestycji i będzie realizowany poza projektem unijnym, zgodnie z ostatnimi ustaleniami Powiatu Przasnyskiego z Urzędem Marszałkowskim – dodaje nasza rozmówczyni.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość dnia
Gość dnia
1 miesiąc temu

To chyba jakiś żart!!!!

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość dnia

Buahahahaha 😀 myślę że rondo by rozwiązało problem 😀 A najlepiej rondo i światła 😀
A teraz tak zupełnie serio, mieszkańcy Karwacza mają niezłą siłę przebicia. Gratuluję i zazdroszczę, a czy mógłbym was prosić abyście coś pomogli ze skrzyżowaniem w Przasnyszu, Zawodzie-Świerczewo? Wystarczą światła. Do czasu budowy ronda,
które być może powstanie w tym dziesięcioleciu lub nie, spokojnie wystarczy. Ewentualnie coś na Orlika – Słowackiego? Niestety jako mieszkaniec Przasnysza, z przykrością stwierdzam, że nie posiadamy takiej mocy sprawczej.

Mati*
Mati*
1 miesiąc temu
Reply to  Zenek

Skrzyżowania w Przasnysz u to porażka. Jeśli nikt z grzeczności cię nie wpuści to stój i czekaj na okazję… Albo uda ci się wcisnąć, albo zaliczysz dzwona 😎 emocje jak w milionerach

Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Powstały światła w Gołyminie

Bigos
Bigos
1 miesiąc temu
Reply to  Sebastian

To powiat ciechanowski

wpz
wpz
1 miesiąc temu

o ja pier… w Karwaczu będą światła, a w Przasnyszu nie ma żadnych, a skrzyżowanie przy lotnisku z mnóstwem wypadków, a skrzyżowanie w Krzynowlodze?

Jamal
Jamal
1 miesiąc temu
Reply to  wpz

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są ronda więc nie ma czego żałować

Ala
Ala
29 dni temu
Reply to  Jamal

Nie bardzo widzę minironda i samochody ciężarowe…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Przy talom natężeniu ruchu to aż się prosi o rondo. Bo wybudowanie sygnalizacji to jedno, ale później trzeba ją jeszcze serwisować. I to nie będą małe pieniądze.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Prima aprilis jest w kwietniu…

Jamal
Jamal
1 miesiąc temu

1 kwietnia już był… jeśli rzeczywiście jest taki problem z wyjazdem to rondo, a nie postawią światła i będziesz stał na czerwonym gdy w koło wiatr świszczy. Bez sensu.

karol
karol
1 miesiąc temu

Wybory za pasem jak nic.

Marian
Marian
1 miesiąc temu

Światła dla 50 samochodow dziennie… Jakaś kpina

Samuel
Samuel
1 miesiąc temu

Proszę wybaczyć za wulgaryzm, ale chyba kogoś pojebało w lokalizacją świetlną w tym miejscu…

Amator
Amator
1 miesiąc temu

Węzeł z wiaduktem i 3 pasmowymi łącznicami to jedyne wyjście.

Witek
Witek
1 miesiąc temu

Światła to powinny być w Krzynowłodze M skoro z rondem taki problem Już mija rok jak powiat miał coś zrobić I dalej cisza nie ma ronda A sezon letni się zaczynie niebawem

Helena
Helena
1 miesiąc temu

Lepiej zrobić próg zwalniający, świetne rozwiązanie zrobiono w Świętym Miejscu przed samym skrzyżowaniem 🙂

Ait
Ait
1 miesiąc temu
Reply to  Helena

Ten próg to totalna głupota

przach
przach
1 miesiąc temu

Proponuję wynieść ruch poza Karwacz i pisać do Ministerstwo o obwodnicę, myślę, że estakada nad zalewem rozwiąże problem

Benek
Benek
1 miesiąc temu

Jezus Maria ale pomysł jak z rondem w Osowcu. Tęgie głowy. Gratulacje.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Przecież wyjechać z posesji na ul. Piłsudskiego jest znacznie trudniej a o tirach wyjeżdżających z wulkanizacji nawet nie wspomnę. Z każdej wsi trzeba wyjechać na drogę krajową nikt problemu nie robi. Dlaczego takie zadupie jak Karwacz ma miec sygnalizację świetlną skoro kilka miejsc w Przasnyszu potrzebuje jej dużo bardziej.
Temat do kabaretu wlodarze nakręcaja chyba.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Przasnysz to też zadupie, tak też jak coś

Anna
Anna
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Chyba Pan z Karwacza 😉

Franek
Franek
1 miesiąc temu

Myślę jednak, że chodzi o coś zupełnie innego. Być może właściciel restauracji/hotelu w Karwaczu potrzebuje lepszego dojazdu gości do swego biznesu i nie zdziwiłbym się gdyby on sam finansował przedsięwzięcie. Wszystko musi jednak być formalnie. Dlatego nie podniecajcie się ludziska.

Majster
Majster
1 miesiąc temu

Szkoda tylko że jak na głównym skrzyżowaniu w kierunku karwacza było tyle wypadków,to nie pomyśleli o zrobieniu świateł. Ułatwienie dla kierowców. A teraz z jakiejś bocznej drogi mają problem wyjechać,to już odrazu światła potrzebne. W Przasnyszu też trzy wielkie ronda. A można było zrobić światła 😒

ANTONI
ANTONI
1 miesiąc temu

ALE JAJA

zxr
zxr
1 miesiąc temu

Tam ktoś ważny mieszka że chce wyjazd z posesji ze światłami? Serio pytam. Przecież jest tyle miejsc w całym powiecie gdzie te światła zdały by egzamin. Chociażby skrzyżowanie na Zawadki.
Kurcze, to już nawet śmieszne nie jest…. chcieliście basen, zrobimy wam lodowisko… jest problem na kilku skrzyżowaniach? Nie ma sprawy postawimy rondo na Rolniczej…dalej jest problem? No to zrobimy światła w Karwaczu. Co dalej Towarzysze? 🙂 Bareja wiecznie żywy.

Ata
Ata
1 miesiąc temu

Ważniejsze życie niż czyjaś wygoda. Z pewnością więcej jest miejsc/ skrzyżowanie drogi Żwirki i Wigury z drogą do Zawadek, które wymagają ronda lub świateł. Tu często dochodzi do kolizji i wypadków.

michał
michał
1 miesiąc temu

Termin wyborów się zbliża! Takich głupich pomysłów i niepotrzebnych wydatków będzie więcej! Brawo!