W poniedziałek w powiecie przasnyskim posypały się mandaty. 50 kierowców złapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu włączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na przasnyskich drogach mundurowi ujawnili łącznie 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

 

W poniedziałek (1.07) odbyły się ogólnopolskie działania „Prędkość. Celem organizowanej akcji była walka z „piratami drogowymi”, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy łamią przepisy drogowe. Działania prowadzone były na terenie całej Polski i miały również charakter prewencyjny. Policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Podczas wczorajszych działań, przasnyscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 52 pojazdy i ujawnili 50 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości.

– W jednym przypadku kierujący w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Z tego też powodu utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 45 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 4 osoby pouczono oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do sądu. Tego dnia wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
17 dni temu

Ale sukces limit wykonany

Arkadiusz
Arkadiusz
17 dni temu

Bardzo dobrze oby więcej takich kontroli

Kazik
Kazik
16 dni temu

A może akcja zaparkowany samochód, ten na chwilę jak i nieruchomości które już dawno nie jeżdżą, drogi ewakuacji i p.poz.