W poniedziałek rozpoczyna się remont mostu na Piłsudskiego w Przasnyszu. Wyznaczono objazdy

W poniedziałek, 24 lipca rozpocznie się remont mostu znajdującego się w ciągu ulicy Piłsudskiego. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Wyznaczono objazdy.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu wraz z dojazdami w ciągu DK57 w Przasnyszu. Chodzi o obiekt usytuowany pomiędzy dwoma rondami: rondem kpt. Pil. Kazimierza Dudzińskiego, a rondem Rzemieślników Przasnyskich. Most jest konstrukcją trzyprzęsłową. Składa się z żelbetowej ramy oraz dwóch wsporników.

Jak informuje nas Małgorzata Tarnowska, główny specjalista GDDKiA w Warszawie rozpoczęcie robót zaplanowano na poniedziałek, 24 lipca br.  – O godz. 10.00 komisja zdecyduje czy można wdrożyć czasową organizację ruchu, biorąc pod uwagę mobilizację wykonawcy oraz przygotowane oznakowanie – wyjaśnia rzeczniczka warszawskiego oddziału generalnej dyrekcji.

 

Dodaje, że most nie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, jednak będzie na nim obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Jeśli kierowca ma taką możliwość, to warto będzie skorzystać z zalecanych objazdów i omijać miejsce remontu.

– Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. W kwestii objazdów, ruch ciężarowy kierowany będzie na istniejący, remontowany most. Auta osobowe będą mogły korzystać z zalecanych objazdów drogami miejskimi, gminnymi. O utrudnieniach będą informować tablice ustawione na wlotach do Przasnysz na DK57 oraz DP z kierunku Leszna. Na moście planowany jest ruch sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnych a w godzinach szczytu, celem minimalizacji utrudnień ruch będzie sterowany ręcznie – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska.

 

– W ramach prac wyremontujemy części obiektu inżynierskiego, wymienimy balustradę oraz położymy nową nawierzchnię na moście oraz jego dojazdach – dodaje.

Zgodnie z umową roboty powinny zostać zakończone do końca września 2023r.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

No będzie pewnie znowu cyrk. Przypominam poprzednie remonty mostów lub ronda które kończyły się kompletnym zakorkowaniem miasteczka. Nic to nie obchodzi faryzeuszy bo Ci mieszkają na obrzeżach. Jedyny możliwy objazd ulica Świerczewo stał się chyba nie możliwy dla tirów po ciekawym remoncie tejże. Więc piszą że będą stosować sygnalizację dla Tir bo nie ma objazdu. Proszę państwa objazdy się robi przez inne miasta kierując ruch tranzytowy poza miasto co nie jest trudne. Jednocześnie władze od wielu lat nie robią nic żeby usprawnić komunikację w mieście. Obwodnica budowa dodatkowego mostu z od strony Ciechanowa to są operacje wykraczające poza ich możliwości… Czytaj więcej »

Amator
Amator
10 miesięcy temu

Kto to tak oznakował? Czemu z Leszna nie można wjechać na rondo i skręcić w lewo i to samo na Makowskiej od małego ronda? Niby zakaz ruchu a ludzie jadą i przejazd przez most jest. Chaos.