W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Liczba przyjętych do przasnyskich szkół podstawowych dzieci, większa niż rok wcześniej

Pomimo, że coraz głośniej mówi się w Przasnyszu o nadchodzącym kryzysie demograficznym, tak jeszcze w tym roku publiczne szkoły podstawowe mogą być zadowolone z rekrutacji. Liczba dzieci rozpoczynających naukę utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach wcześniejszych. Jest nawet lepiej niż w roku ubiegłym.

 

Ogółem od września naukę  w pierwszych klasach trzech szkół podstawowych w Przasnyszu rozpocznie 230 dzieci. W ubiegłym roku szkolnym było ich 219, zaś w roku 2021/2022 – 239.

Miejskie placówki przyjęły również więcej dzieci do oddziałów przedszkolnych, czyli do tzw. zerówki. Od września naukę  tu rozpocznie 177 dzieci, w ubiegłym roku naukę w „sześciolatkach” rozpoczęło 148 dzieci, a rok wcześniej 123.

Jeśli chodzi o poszczególne szkoły to rozkład uczniów w klasach pierwszych przedstawia się następująco:  Szkoła Podstawowa nr 3 – 99 uczniów (4 oddziały),  Szkoła Podstawowa nr 1 – 90 uczniów (4 oddziały), Szkoła Podstawowa nr 2 – 41 uczniów (2 oddziały).

Rozkład uczniów w zerówkach:

Szkoła Podstawowa nr 3 – 71 dzieci (3 oddziały), Szkoła Podstawowa nr 1 – 70 dzieci (3 oddziały) i Szkoła Podstawowa nr 2 – 36 dzieci (2 oddziały).

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments