W partii kukurydzianych wafli stwierdzono obecność niedozwolonego środka ochrony roślin

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Good Food Products Sp. z o.o., wycofaniu wyprodukowanych przez nią partii wafli, ze względu na zastosowanie w ich produkcji składnika, w którym stwierdzono śladową obecność niedozwolonego środka ochrony roślin.

 

Ze względów ostrożnościowych i w celu ochrony zdrowia konsumentów, producent wafli – Good Food Product Sp. z o.o. podjął decyzję o wycofaniu z rynku następujących partii produktów, w których wykryto obecność tego pestycydu:

  • Solone Wafle Kukurydziane 105g – data minimalnej trwałości 2023-12-15/ 2023-12-17 – nr partii EAN: 5900125001836 – Good Food Products Sp. z o.o.
  • Solone Wafle Kukurydziane 35g – data min. trwałości 2023-12-16 – nr partii – EAN: 5900125005643 – Good Food Products Sp. z o.o.
  • Pano Wafle Cienkie Kukurydziane z Kaszą Jaglaną i Pieprzem, 105g – data min. trwałości 2023-12-16- nr partii EAN: 5900125008750 – Jeronimo Martins Polska S.A.
  • Pano Wafle Cienkie Kukurydziane z solą morską, 105g – 2023-12-17 – EAN: 5900125008743 – Jeronimo Martins Polska S.A.

 

– Spółka Good Food Product Sp. z o. o. rozpoczęła proces wycofywania wyżej wskazanych partii produktów. Poinformowano odbiorców o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania ww. partii wafli. Jeronimo Martins Polska S.A. wycofuje ww. partie marki własnej. Sieć poinformowała klientów o możliwości zwrotu towarów – informuje GIS i dodaje, że nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
14 dni temu

Czyżby powstały z ukraińskiej kukurydzy ?

Dekalb
Dekalb
14 dni temu

Też mi nowina teraz polacy wcinają masowo wyroby z technicznej mąki (Polska to specyficzny kraj tu i sól drogowa nieszkodliwa i zboże techniczne)

serafin
serafin
14 dni temu
Reply to  Dekalb

Ta najważniejsze że na papierze mamy zdrową polską żywność..

Tolek
Tolek
14 dni temu
Reply to  Dekalb

Jedz do Niemców zobaczysz co tam się jada jak wrócisz to zmienisz zdanie o Polsce

Dekalb
Dekalb
14 dni temu
Reply to  Tolek

No i bardzo dobrze masz swoje zdanie jak mam swoje jezdziłem trochę po Europie nie tylko po Niemczech i zdrowa polska żywność to była panie ale 5-8jeszcze lat temu teraz jemy to samo co Niemcy i inni z takiego samego chowu przemysłowego,w identycznej technologi –z tym że u nas z pozorowanym nadzorem weterynaryjnym….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Dekalb

Nie ma czegoś takiego jak techniczne zboże.
To pojęcie uknuli pisowcy, żeby bez żadnej kontroli wwieźć do Polski zboże z Ukrainy i zarobić na tym piękną kasę. Bo zarówno zboże do celów spożywczych jak i przeznaczone na pasze dla zwierząt musi być badane. Kiedyś wyjdzie, ile firm powiązanych z pisowcami importowało takie zboże i co się z tym zbożem stało.

Ktoś zgarnął kasę, rolnicy zrobili zadymę i rząd bohatersko zażegnał konflikt rzucając miliardy z rządowej (czyli wspólnej) sakiewki.

Axe
Axe
13 dni temu

Marek chyba jesteś pisowcem jeśli uważasz że rząd zazegnal konflikt. Otwórz oczy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Axe

Póki co przygasił. Rzucił kasą i afera ucichła.
Ale za chwilę żniwa i wtedy będzie się działo…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Axe

Aha, wolałbym być męską prostytutką niż pisowcem. Żeby było jasne.