W Parku Miejskim w Przasnyszu znaleziono ciało zaginionej kobiety.

W sobotę 20 czerwca zaginęła 69-letnia mieszkanka Przasnysza. Kobieta wyszła z domu i nie było z nią kontaktu, dlatego rozpoczęły się poszukiwania, w których uczestniczyli członkowie rodziny, policja oraz straż pożarna. Finał poszukiwań okazał się  tragiczny. Tuż po godzinie 21.00 w wodzie rzeki Węgierki strażacy odnaleźli ciało zaginionej.

 

W sobotę późnym południem straż pożarna otrzymała od policji zgłoszenie o poszukiwaniach zaginionej w godzinach porannych kobiety. W miejsce koncentracji sił, które wyznaczono w pobliżu komendy, zostały zadysponowane najbliższe jednostki OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Po określeniu celu i zakresu działań strażacy wyjechali na teren miasta Przasnysz, rozpoczynając poszukiwania.

 

– Po dwudziestu kilku minutach od rozpoczęcia akcji, o godzinie 21.39, jednostka OSP Mchowo prowadząca poszukiwania w rejonie Parku Miejskiego w Przasnyszu ujawniła w rzece Węgierce ciało kobiety. Na miejscu była obecna specjalistyczna sekcja Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Strażak w specjalnym skafandrze zabezpieczony linką wszedł do wody, podjął ciało i wyciągnął je na brzeg. Obecne na miejscu służby medyczne stwierdziły, że kobieta nie żyje, dlatego odstąpiono od resuscytacji krążeniowo-oddechowej — poinformował oficer prasowy PSP w Przasnyszu mł. kpt. Piotr Kuligowski.

 

W tej chwili przyczynę śmierci kobiety bada Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu. Trwają przesłuchania świadków, natomiast oględziny zwłok zaplanowano na godzinę 15.30.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal
Rafal
3 lat temu

Przykro, bardzo przykro mi, że tak to się skończyło. Nie ma w naszym państwie sytemu, który by natychmiastowo, po zgłoszeniu wysyłał MMS ( zdjęcie) do wszystkich w promieniu n.p. 10 km.
Natomiast dostajemy wątpliwe w swym działaniu powiadomienia RCB. W dniu kiedy dostałem powiadomienie RCB dla północno – wschodniej Polski. Największe opady i burze były w małopolsce.

Rafal
Rafal
3 lat temu

Dla Pani Henryki!!!

Panie Starosto, Panie Burmistrzu, zamiast bić się ciągle o kilka, kilkanaście głosów, może usiądziecie razem i coś wymyślicie z udziałem przasnyskich firm IT?