W Parku Miejskim w Przasnyszu zmarł mężczyzna. Prawie nikt nie zareagował!

Jak informuje Ratownictwo Medyczne Przasnysz dziś w Parku Miejskim w Przasnyszu doszło do dramatycznej sytuacji. Zmarł mężczyzna, któremu nikt nie udzielił pomocy.

Poniżej pełna informacja.

W dniu dzisiejszym na terenie naszego miasta, miała miejsce bardzo przykra a zarazem trudna do zrozumienia sytuacja. W parku miejskim został znaleziony nieprzytomny mężczyzna.

Mimo, iż wiele osób przechodziło, nikt nie zareagował aby sprawdzić stan poszkodowanego. Żaden z przechodniów nie powiadomił służb ratunkowych. Stanem leżącego mężczyzny zainteresowały się dopiero dwie młode kobiety, które zadzwoniły pod numer alarmowy i powiadomiły Pogotowie Ratunkowe.

Niestety na ratunek było już za późno.

Postawa kobiet zasługuje na pochwale oraz powinna przede wszystkim zawstydzić tych, którzy przechodzą obok leżącego człowieka i odwracają głowę w drugą stronę, a zarazem nakłonić wszystkich Państwa do prawidłowej reakcji, widząc osobę która jest w stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

W ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym znajdziemy zapis o podejmowaniu działań celem niezwłocznego powiadomienia podmiotów ustawowo powołanych do niesienia pomocy. Mówi o tym art. 4 ustawy o PRM.

„Art. 4. Kto zauważy osobę lub osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jest świadkiem zdarzenia powodującego taki stan, w miarę posiadanych możliwości i umiejętności ma obowiązek niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do skutecznego powiadomienia o tym zdarzeniu podmiotów ustawowo powołanych do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.”


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Grazyna
4 lat temu

Tak to jest teraz każdy się boi chociaż nikt nie pomyśli że za chwilę mnie to może spotkać ,, to nic nie kosztuje aby podejść do takiej osoby.

Łukasz
Łukasz
4 lat temu

Ludzie zapewne wzięli za oczywiste ze to pijany „a pijany nie potrzebuje pomocy”…

Maja
Maja
4 lat temu

Zawsze kiedy zobaczycie taką sytuację zareagujcie! Ludzie drodzy, to może być kiedyś Wasz tato, syn, brat, mąż, wnuk… Do osób, które przechodziły wtedy parkiem i nie zareagowały: być może żyłby, gdybyście mu pomogli – żyjcie teraz z tą myślą 🙁 dobro zawsze wraca, zle czyny też

Aneta
Aneta
4 lat temu
Reply to  Maja

Jeśli ktokolwiek ma informacje na temat tych młodych dziewczyn które wezwały karetkę bardzo proszę o kontakt, ponieważ to był mój kochany tatuś i chce im podziękować mimo iż było już za późno.