W ostrołęckim szpitalu otwarto Nowoczesny Pododdział Chirurgii Naczyniowej

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce powstał nowoczesny Pododdział Chirurgii Naczyniowej. Za ponad 14,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego wyremontowano pomieszczenia i wyposażono je w nowy sprzęt.

 

Inwestycja była realizowana w latach 2019-2021. Na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej (będącego częścią Oddziału Chirurgii Ogólnej) zaadaptowano pomieszczenia na III p. w bloku A Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. W ramach prac budowlanych powstał oddział z 20 łóżkami dla pacjentów. Wydzielono też Salę Hybrydową (operacyjną) wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, w której będą wykonywane zabiegi chirurgii naczyniowej.

Do oddziału zakupiony został sprzęt medyczny, m.in. USG małe, przenośne oraz USG CD, aparat do znieczulenia z pełnym monitorowaniem pacjenta, kolumna anestezjologiczna i zasilająca, komora hiperbaryczna oraz dozowniki tlenowe, kosze na odpady, tablice do planowania, meble i myjnia – dezynfektor.

 

–  Oddanie do użytku pomieszczeń zaadaptowanych na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej pozwoli na świadczenie kompleksowych usług zdrowotnych i pełne wykorzystanie potencjału obiektu – podkreśla Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ducane
Ducane
6 miesięcy temu

Po co kler w Szpitalu? To niby świeckie państwo jest chore, sukienkowych zapraszają …

Danuta
Danuta
6 miesięcy temu
Reply to  Ducane

Są wszędzie,niedobrze mi się robi kiedy ich widzę…