W Ostrołęce zlikwidowano dużą plantację marihuany

Ostrołęccy śledczy zabezpieczyli blisko 100 krzaków konopi indyjskich, ponad kilogram marihuany, kokainę, tabletki extasy oraz sprzęt służący do prowadzenia plantacji i dystrybuowania narkotyków. Zatrzymano 31 – letniego ostrołęczanina, który usłyszał zarzuty dotyczące uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz prewencji ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać plantację marihuany. Miała ona znajdować się przy jednej z ulic na terenie Ostrołęki. W wyniku przeszukania wynajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację, rosło tam 94 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli również prawie 1,2  kg substancji, która po wstępnych  badaniach okazała się być marihuaną.

Plantacja składała się z trzech specjalnie przygotowanych namiotów, które były wyposażone w specjalistyczne oświetlenie, a także w filtry węglowe oraz wentylatory.Oprócz tego w trakcie dalszych czynności zabezpieczono tabletki extazy, kilka ,,działek” kokainy, trzy wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w różnych walutach na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego najsurowszy ze  środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna po wykonanych czynnościach został doprowadzony do Zakładu Karnego.

 

 

Źródło KMP Ostrołęka
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments