W Oględzie powstał nowy plac zabaw.

Gmina Przasnysz zakończyła właśnie realizację zadania „Utworzenie placu zabaw w Oględzie”, które jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości blisko 10 000,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi blisko 20 000,00 zł.

W ramach zadania powstał ogólnodostępny plac zabaw wyposażony w następujące urządzenia: huśtawkę ważka, huśtawkę metalową podwójną, pomost wiszący, bujak sprężynowy, biegacz oraz tablicę z regulaminem i koszem na śmieci.

Oprócz opisanego wyżej zakończono realizacje także dwóch zadań realizowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019:

1) Adaptacja budynku komunalnego w Osówcu Szlacheckim na potrzeby świetlicy wiejskiej; w ramach zadania ocieplono ściany budynku, a także wyremontowano korytarz i salę świetlicy – położono płytki i wykonano instalację elektryczną;

2) Adaptacja remizy w Zawadkach na świetlicę wiejską; w ramach zadania wykonany został sufit podwieszony wraz z oświetleniem oraz zakupione zostały stoły i krzesła do świetlicy;

Trwa także realizacja dwóch zadań współfinansowanych w ramach MIAS MAZOWSZE 2019, są to następujące zadania:

1) Modernizacja pomieszczenia socjalnego w świetlicy wiejskiej w Bartnikach
2) Budowa oświetlenia solarnego i progów zwalniających w Sątrzasce

Planowane zakończenie – do 31 października 2019 roku.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments