W niedzielę mieszkańcy wybiorą burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. Poprosiliśmy kandydatów o podsumowanie kampanii

Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się w 748 gminach w całej Polsce, w tym również w Chorzelach. Mieszkańcy będą mogli zaznaczyć krzyżyk przy jednym z kandydatów: dotychczas urzędującej burmistrz Beacie Szczepankowskiej lub przy nazwisku startującego w wyborach na burmistrza po raz pierwszy, Eliasza Kostrzewy.

 

W nocy z piątku na sobotę, rozpocznie się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych. Będzie obowiązywała na terenie całego kraju, nie tylko w tych miejscach gdzie odbywa się ponowne głosowanie. Cisza potrwa do godz. 21 w niedzielę.

W drugiej turze swojego burmistrza będą wybierali mieszkańcy miasta i gminy Chorzele. My poprosiliśmy kandydatów o podsumowanie kampanii i przekazanie mieszkańcom, dlaczego Ci, powinni wybrać właśnie ich. Przesłane nam wypowiedzi publikujemy w całości.

Beata Szczepankowska:

Przede wszystkim dziękuję Mieszkańcom Miasta i Gminy za wszystkie głosy oddane na mnie w I turze wyborów. Zdecydowałam się startować na następną kadencję, bo ta kadencja  może być najważniejsza. Stwarza ogromne możliwości pozyskania środków finansowych z KPO, funduszy spójności, funduszy strukturalnych, od marszałka, czy środków rządowych.

W moim wykonaniu planowanie i realizacja idzie w parze.  Zrealizowałam mnóstwo inwestycji na terenie całej gminy. One pokazują moją wiarygodność, skuteczność i determinację. Potrzebne jest doświadczenie, by nie zmarnować, nie przegapić  szans, które teraz nadchodzą. Eksperymenty w tej sytuacji są ryzykiem nie zrealizowania inwestycji, wstrzymania rozwoju miasta i gminy, tak jak to się stało  z inwestycjami w powiecie. Uważam, że moja wiedza, doświadczenie są gwarantem rozwoju.

Nową kadencję rozpocznę od  zbudowania kolejnego przedszkola, by raz na zawsze rozwiązać problem brakujących miejsc. Zbuduję nowe drogi, z całą infrastrukturą, na terenach wiejskich i w mieście. Na wiele z nich są już wykonane projekty lub są obecnie wykonywane, m.in. na osiedlu ”Stara Targowica” i ”Folgowo”. Zostaną tam zbudowane nowe drogi, z wyjazdem  na drogę krajową w obu kierunkach. Nie takie, jak proponuje mój konkurent z potrójnego utrwalenia, tylko porządne asfaltowe, z odwodnieniem, mediami, oświetleniem i chodnikami. Zbuduję nowy Dom Kultury z kinem 3D, by  mieszkańcy w tym nasza młodzież miała miejsce, gdzie mogłaby rozwijać swoje talenty i zainteresowania oraz Dom  dziennego pobytu dla osób starszych. Na stadionie powstanie nowa sztuczna murawa wraz z oświetleniem oraz zadaszenia na widowni. W szkole SP2 już powstaje stołówka szkolna, rozpoczniemy remont w SP Krzynowłodze Wielkiej, realizujemy dwujęzyczność w żłobku, przedszkolu i wprowadzimy ją do szkół razem z programem rozwoju kompetencji kluczowych.  Powstaną nowe parki, nowa zieleń i zoptymalizujemy transport autobusowy oraz będę kontynuowała budowę kanalizacji i wodociągów.

Korzystając ze zmian kadrowych w urzędzie wojewódzkim i w rządzie odblokujemy strefę przemysłową , by umożliwić powstanie nowych zakładów pracy, a tym samym zapobiec migracji młodych ludzi, zwiększyć dochody gminy i poprawić demografię.

Będę  walczyć o zrealizowanie przepięknych planów na rozbudowę zbiornika retencyjnego w Chorzelach.  Na pewno nie zawiodę w sytuacjach kryzysowych, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Jestem zdeterminowana, by dokończyć rozpoczęte inwestycje oraz skorzystać z tej szansy, jaka się rysuje dla Państwa, dla Miasta i dla Gminy.

Ponieważ czas na wykorzystanie środków z KPO jest bardzo krótki i trzeba wiedzieć, jak działać szybko. Wykorzystam każdą możliwość na zdobycie i rozliczenie dotacji unijnych i krajowych, bo mam do tego  kwalifikacje.  Nawet jedna złotówka należąca do naszych mieszkańców lub możliwa do pozyskania nie może zostać zmarnowana lub oddana. Ma być powielona i wydana na inwestycje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, czy poszczególnych grup społecznych, np. rolników. Dokonam tego, a za 5 lat z przyjemnością przekażę pałeczkę kolejnemu włodarzowi Gminy.

Proszę mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele o oddanie na mnie głosu i umożliwienie mi kontynuowania inwestycji.

Eliasz Kostrzewa:

Czas kampanii dobiega końca. Jak zwykle w takich sytuacjach – to nie była równa kampania. Zawsze urzędującemu burmistrzowi jest łatwiej. Wiele obowiązków może być np. wykorzystanych do promocji swojej osoby. Ale tak dzieje się wszędzie, więc nie narzekajmy. Wręcz przeciwnie! Przebiliśmy się do świadomości mieszkańców gminy Chorzele. Nasze propozycje zostały dobrze przyjęte przez wyborców. Wygrałem pierwszą turę. Dodatkowo mam za sobą wsparcie trzeciego kandydata, który startował w wyborach dwa tygodnie temu. Pan Jacek Tomczak oficjalnie poparł moją kandydaturę. Liczę na to, że jego wyborcy dostrzegą szansę na zmianę w gminie Chorzele, za którą przecież głosowali.

W trakcie kampanii nie obiecywaliśmy złotych gór. Obietnice jest łatwo rzucić – ale dużo trudniej wykonać. Dla nas obietnice muszą być realne. Możemy obiecać nowego inwestora na strefie, kryte trybuny na stadionie czy nowe przedszkole – tylko za tym muszą iść konkretne kroki. Fakty. Dane. I koszty, których nie znamy. Ani ja, ani kontrkandydatka. Zatem lepiej skupić się na realnych działaniach.

A nowego włodarza czeka wiele pracy. Trzeba realnie rozwiązać problem dostępności miejsc w przedszkolu w Chorzelach. Choć to powtarza się od 5 lat, do tej pory nic z tym nie zrobiono. Biblioteka i dom kultury duszą się w jednym pomieszczeniu. Na wsiach brakuje dobrych dróg. Wiele miejscowości nie może korzystać z Funduszu Sołeckiego tak jak chcą ich mieszkańcy. Trzeba dać im głos. Pomóc, a nie narzucać, jaki np. ma być kształt żyrandoli w świetlicy wiejskiej. Ubywa nam dzieci, więc rodzą się problemy oświatowe – a szkoły są zamknięte dla mieszkańców po godzinach.

Obiecać za to możemy dwie rzeczy. Po pierwsze: jak najwięcej kontaktu z mieszkańcami. Wspólne decydowanie, jak rozwiązywać ich problemy. Słuchanie, a nie decydowanie za nich. Po drugie zaś: skromność. Nam nie są potrzebne wystawne obiady przy każdym święcie na 3 maja czy 11 listopada. Nie jest nam potrzebny namiot VIP na Dniach Chorzel, żeby oddzielać się od mieszkańców i stołować tam za publiczne pieniądze. Jako przedsiębiorca z 16-letnim stażem dobrze wiem, jak trudno te pieniądze jest zarobić. To pieniądze podatników, dlatego trzeba je szanować podwójnie.

Oczywiście mamy szereg spraw konkretnych do zaoferowania. Jak najszybciej chcemy zakupić sprzęt do naprawy dróg żwirowych. Zajmiemy się budową SUW-u we wschodniej części gminy, bo mieszkańcy mają ciągle problem z ciśnieniem i jakością wody. Stworzymy Centrum Usług Społecznych z szeroką ofertą dostępności dla różnych grup społecznych. Powołamy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Stworzymy Społeczną Radę Biznesu – żeby rozwijać przedsiębiorczość, potrzebuję dobrych doradców, którzy są praktykami. Wiele z tych działań to konkretne, ale realne sprawy.

Jest też takie powiedzenie, znane w kręgach politycznych: czas, by pokolenie 40-latków zastępowało pokolenie 60-latków. Idą nowe czasy, które potrzebują nowego spojrzenia. A przy tym takiego, które pozwoli na współpracę z różnymi władzami, w tym powiatowymi, czego nie mieliśmy przez ostatnie pięć lat. Ja mogę to zagwarantować. A raczej: możeMY!

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
95 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ABC
ABC
1 miesiąc temu

Brawo Panie Kostrzewa, skromność w tych czasach to bardzo dobra cecha. Trzeba wyjść do ludzi i mam nadzieję, że Pan jako nowy burmistrz będzie się tego trzymał. Warto zapamiętać Pani Burmistrz, że szacunek do mieszkańców należy mieć całą kadencję a nie tylko podczas kampanii bo to My wyborcy dajemy Pani szansę i pracę 🙂 także teraz Dzień Dobry na gminnym korytarzu wygląda nieco naciągane bo kiedyś z tym było ciężko 🙂 trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść 🙂 pukanie, chodzenie od drzwi do drzwi z proszeniem się o głosy jest po prostu nie na miejscu. Myślę, że nawet pracownicy gminy… Czytaj więcej »

Lok
Lok
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Jakieś dowody? Czy tylko insynuacje, które być może trzeba będzie udowodnić? Więcej szacunku do burmistrz, która zmieniła oblicze naszej Gminy, żadnych układów, dziwnych zaszłości. jeździliśmy po kocich łbach, może nie byłoby ładnych szkół, dróg, oczyszczalni, prądu czy kanalizacji… mamy porządek i czym pochwalić i dać dokończyć dzieło. Głos na Panią Beatę

Aneta
Aneta
1 miesiąc temu
Reply to  Lok

„Kocie łby” były na drodze krajowej, do której gmina nic nie ma. Zrobiła swoje, niech idzie na zasłużony odpoczynek, bo im dłużej przy władzy, tym bardziej psuje się… człowiek. O tym wiedzą wszyscy, którzy mieli bezpośredni kontakt z tą panią. Koniec z posągami Bony i fontannami. Koniec z urodzinami królowej Bony. Może niedługo musielibyśmy składać kwiaty pod jej posągiem.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

Czy ty znasz historie Chorzel że wypisujesz takie bzdury

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Ona tylko tam klocka postawiła

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

Postawmy na bylejakość.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Lok

Szacunek działa w dwie strony proszę pamiętać. Wydaje mi się, że jeśli jest się w czymś dobrym to nie trzeba się prosić o głosy. Prawda sama się obroni 🙂 Jednak ta kampania pokazuje szacunek Pani Beaty do Pana Eliasza, toczy intensywną walkę bo zdaje sobie sprawę z siły przebicia i zagrożenia jaki stanowi dla niej Pan Kostrzewa. Gdyby wszystko było tak cudowne jak Pan opisuje Pani burmistrz mogłaby spać spokojnie, a pragnę przypomnieć że to jednak „świeżak” wygrał pierwszą turę, to o czymś świadczy. Pozdrawiam

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Lok

Może i trochę zmieniła ale tylko Chorzele zapomniała o rolnikach i okolicach. W Chorzelach kostki położono za miliony a na wioski żwiru brak 🤬. Zamiast ładować kasę w lampki choinkowe i kwiatuszki, imprezy okolicznościowe można było przeznaczyć na sfinansowanie np. remont szkoły w Chorzelach i zrobić przedszkole a nie stołówkę która jest zbędna.

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Jeszcze mało inwestycji na wioskach? Drogi, chodniki, świetlice, place zabaw, strażnice. Nie da się zrobić wszystkiego, bo nasza gmina jest największą na Mazowszu. A w szkole jest ponad 400 uczniów, dużo z nich korzysta z obiadów (zup) a chętnych jest o wiele więcej.

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Proszę się przejechać i zobaczyć jak wyglądają drogi na wioskach np. Rawki, Łaz, Zaręby w stronę rzeki, droga na Poscień, Budki, Rzodkiewnica, Krukowo i wiele innych ale kostka brukowa była ważniejsza na Chorzelach 🤬 . Jest jeszcze internat zespołu szkół podstawowych gdzie można się stołować. Tylko trzeba chcieć.

Babcia
Babcia
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Zgadzam się z Panią. Nie wiadomo czym jechać. Doł na dole i dołem pogania

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Babcia

Panowie juz we wtorek wezmą sie za naprawę drog najpierw do Zarąb, aż do Krakowa i Rzodkiewnicy. Bedziecie jezdzic jak króle.

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Jeśli już to do Krukowa i wezmą się już w Poniedziałek bo czas to pieniądz 😂

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Jak będzie droga to tak Jak Kraków skoro to taka ważna metropolia

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Oczywiście że tak w końcu ktoś się za to weźmie i wszyscy będą zadowoleni 😉😄

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Żeby się Pani nie zdziwiła.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Jak zrobi drogę do Krakowa to sama się chętnie z przejadę 😉

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Czy ty jesteś pewna że te wszystkie drogi należą do gminy .Tak sobie wymyśliłaś że to wszystko ma powstać tak odrazu bo Ty byś chciała i przy tym nie zadłużając gminy cudowna jesteś startuj na burmistrza masz mój głos no ale pewnie Eliasz wszystkie te drogi zrobi dla Ciebie

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Jestem pewna że te drogi należą do gminy Chorzele i dawno obiecane a ja nie potrzebuję tej kostki brukowej na której obcasy mam połamane. Dziękuję za głos 🙆🌹

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Wiem że jestem cudowna 🥰 ale z panem Eliaszem nie mam nic wspólnego a drogi znam bo jeżdżę codziennie i widzę w jak opłakanym stanie są. Mam nadzieję że on coś w końcu zmieni 💪

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Wszystkie dotacje są dostosowane do wielkości danej gminy tak jak fundusz sołecki

niko
niko
1 miesiąc temu
Reply to  Lok

Gminy? Chyba samych Chorzel. Nic poza stawianiem fontan, pomników i wyremontowaniu kilku ulic na Chorzelach nie zrobiła. Petenci się wcale dostać do niej nie mogli, wiecznie zajęta, burmistrz nie do ludzi. Dni Chorzel, i nie tylko, z roku na rok co raz niższy poziom. Szans rozwoju dla przedsiębiorców żadnych. Nie tylko Pan Artur Pawłowski nie mógł sie u nas rozwijać. Inni przedsiębiorcy również uciekli ze swoimi firmami na tereny mazurskich gmin, a to bardzo duża strata podatków… Drogi w gminie nie wyremontowane, dojazdów do łąk tez nie można zrobić bo gminy nie stać…

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Lok

Których szkół tych co pani burmistrz chciała zamknąć z własnych pobudek a teraz przyjeżdża i udaje co to nie ona i co to nie zrobiła dla szkoły 🤷 śmiech na sali

Artur Pawłowski
Artur Pawłowski
1 miesiąc temu

Pani Burmistrz ciągle opowiada o inwestycjach, co by w Chorzelach mogło powstać i o tym jak ją blokują (z góry nie ustalone postacie). Trzy kadencje wstecz chciałem wybudować spory zakład w Chorzelach tuż przy Bel Polska. Oddałem drogę na rzecz Gminy by móc stworzyć zjazd z drogi krajowej. Oczywiście Pani Burmistrz to zablokowała. Sprawę Sądową z gminą przegrałem. Skoro oddałem dobrowolnie to nie ma w Polsce prawa by to odzyskać. Wystarczyła dobra wola Pani Burmistrz co jest wskazane w orzeczeniu Sądu aby w Chorzelach powstało kilkadziesiąt miejsc pracy, które stworzyliśmy w Gminie Szczytno. Tam wiedzą co to szacunek do przedsiębiorców.… Czytaj więcej »

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu

Mysle ze powinien Pan to zgłosić do Uwagi, Inyerwencji bo wszedzie gdzie się Pan znajdzie pisze i mówi to samo a mysle ze telewizje urzeknie Pana historia

Artur Pawłowski
Artur Pawłowski
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Po co marnować czas i energię na takie rzeczy, skoro kilkanaście kilometrów dalej przyjmują z otwartymi rękoma. Samorząd jest przychylny, wspiera przedsiębiorców, wysłuchuje postulatów i spostrzeżeń. Nawet jeśli samorząd nie jest w stanie pomóc w zakresie pewnych działań, to nigdy nie przeszkadza. Płacę setki tysięcy złotych rocznie podatków w różnych formach do budżetu Szczytna. Ciężko policzyć ile to milionów złotych przez prawie 15 lat. Za te pieniądze na pewno wiele można by było zrobić. Nie jestem mega dużym przedsiębiorcą, ale w Szczytnie dbają o takich średniaków których jest sporo. Razem grupa takich przedsiębiorców daje więcej miejsc pracy niż jeden bardzo… Czytaj więcej »

MMB
MMB
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Telewizja ta waszą tvn

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  MMB

Lepsze to niż trwam

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu

Najłatwiej z ogółu dokonań wytykać błąd i błędy bo je najłatwiej dostrzec. Dobrych rzeczy nie widać.
Zobaczymy jak za 5 lat w przypadku wygrania Pana Kostrzewa będzie sie żyło mieszkańcom co zrealizuje czy tylko nie na własny użytek i potrzeby czekamy z niecierpliwością. OBY było co zbierać za 5 lat.oczywiście liczymy na wladze powiatowe Pan „Tołdi” juz przebiera nogami by wrzucić kolejny filmik?

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Przasnysz już postawił na młodych i efektów brak ha

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Niech Pan zagłosuje na Pana Kostrzewę to się Pan przekona. 🙂 najważniejsza sprawa w sprawowaniu władzy to fakt że to ogół ludzi daje władzę jednej osobie. Jeśli Pani burmistrz otrzymała ją od ludzi wcześniej to znaczy, że powierzyli jej kredyt zaufania. Dlatego też należy się właśnie tym ludziom, jej wyborcom szacunek, wyjście do ludzi i rozmowa z nimi (przypominam, że wybory te mają charakter terytorialny, zaufali jej ludzie z tej gminy a nie z całej Polski).

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Już kiedyś była spółka -dwoch rządzących albo raczej jeden i plecy drugiego i co z tego wyszło? Smierdzaca oczyszczalnia.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Czy teraz starują Ci sami Panowie ?

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Nie ci sami ale z takim samym poziomem doświadczenia .poza tym są dzieciom i z tymi swoimi filmikami.plotka nr 1,plotka nr 2 plotka nr….żenada

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

A co Pani wie na temat ich doświadczenia?

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

A czym Pan W. Zasłużył się dla tej Gminy będąc przewodniczącym Rady Miasta? Ze kilka swoich diet oddał? Poza tym nie ma spektakularnych efektów jego pracy a nie wiem czy wiesz kto dał mu pierwsza prace zaraz po studiach? Ja tez jak Pan Eliasz prowadze firmę od 10 lat z powodzeniem i co w związku z tym ? Juz wszystko wiem?

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Jeśli prowadzisz firmę z 10 letnim powodzeniem a to dalej nie dało Ci doświadczenia to albo twoja samokrytyka jest taka wysoka albo prowadzą ją za Ciebie ludzie.

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Pani burmistrz nie wychodzi do ludzi, wychodzi wtedy jak się zbliżają wybory nawet do mieszkań wchodzi przed wyborami 🤦

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Lepsze to niż śmieciowe ulotki w skrzynce na ktore sie nie zgodziłam i Panowie na szklanym ekranie.
ABC niestety nie wie co to znaczy prowadzić firmę i kierować ludźmi a właściwie zarządzać tak żeby grało.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

ABC doskonale wie. Kurko pamiętaj, że ryba psuje się od głowy. Jak ktoś tam na górze nie dba o tych na dole to nic z tego nie będzie.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Prawdziwa/prawdziwy znawca biznesu.gratulacje! Z takimi ludźmi Polska nie zginie .do komentowania wracamy za 5 lat. Dozo

Kaziu
Kaziu
1 miesiąc temu

To musi się udać panowie nie ma innego wyjścia wygraMy

Kaziu
Kaziu
1 miesiąc temu

Obietnice złotej góry w złotym kinie jeszcze mogła pani dodać że jezioro z zalewu zrobi

Białe wyszło z mody
Białe wyszło z mody
1 miesiąc temu

Czas na młodość! Wiarygodność! Szacunek! Bez opowiadania o złotych górach za długi

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu

Zwlaszcza ten jeden co w każdej pracy mu nie pasowało

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Jacy wy jesteście naiwni do powiatu wybieracie człowieka który was sprzedał teraz wybierzcie człowieka który nie ma doświadczenia ale też popiera tamtą władzę i czekajcie na rozwój. A to wszystko przez zasianą nienawiść do państwa Szczepankowskich którzy tyle zrobili dla was.

Teresa Zapadka
Teresa Zapadka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Wiedzę to ty masz! Może jakiś dowód na to, że kandydat popiera 'tamtą władzę’? Czy tylko oczerniasz kogoś bo ci za to płacą albo parzy w tyłek gorący stołek? Nienawiści nikt nie siał. Bierze się ona z czynów. Wymienię kilka wspaniałości, piękności, cudowności, które zrobiła obecna burmistrz. Zaraz po objęciu władzy zwolniła kilka osób. Warto przy tej okazji wspomnieć, że ww pracownicy wygrali sprawy w sądzie. Gmina musiała zapłacić Im odszkodowania. Sprawa chorzelskiej Biedronki też uszczupliła budżet gminy o niemałą kwotę. Pan Pawłowski napisał chyba dość jasno o swoim przypadku. To zapewne również działanie z 'dobroci serca i chęci rozwoju… Czytaj więcej »

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Teresa Zapadka

Dokładnie tylko ślepcy widzą światełka w Chorzelach imprezki za kryty i darmowe cukierki na uroczystościach. Nie widzą że w gminie od lat nie powstał żaden wiekszy zakład pracy , że ludzie stąd uciekają.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Teresa Zapadka

Mi nikt nie musi płacić za myślenie pozdrawiam

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Teresa Zapadka

Propaganda z twoich ust się sączy

Teresa Zapadka
Teresa Zapadka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Może odnieś się do moich argumentów. Bo na tę chwilę zarzucanie mi propagandy nic wnosi. Skoro już bezpłatnie myślisz to chyba nie będzie problemem?

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Teresa Zapadka

To ty dołącz jakieś fakty bo to co piszesz to zwykły jad

Teresa Zapadka
Teresa Zapadka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Wyżej wszystko jest napisane. Może przedstaw coś co zaprzeczy moim słowom. Jad? Może Panowie Perd… i Krzemi… też tak uważają? Przecież Im gmina również zapłaciła odszkodowania. Pan Pawłowski również napisał jak został potraktowany. A ty co? Niczym małe dziecko: nie bo nie, nie powiem.

Kaziu
Kaziu
1 miesiąc temu

CzekaMY na burmistrza z sercem dla obywatela i z otwartymi drzwiami od gabinetu bez umawiania się na spotkanie

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Kaziu

Dla tych, którzy naprawdę pracują, czas to pieniądz.

Wacek
Wacek
1 miesiąc temu

Może w końcu wrócą ptaki nad nasze kominy zamiast latającego drona

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Wacek

Widzę że propaganda nie śpi haha

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Większej propagandy jak na oficjalnym profilu na fb Urzędu Miasta i Gminy Chorzele to w życiu nie widziałem. Powielane posty o tych samych inwestycjach ile to pani zrobiła wspaniałości. A najlepsze są ostatnie śmieszne filmiki naszej stendaperki, ruchy niczym prezydenta Bidena, ludzi można oszukać ale peselu już nie.

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

Na profilu to nie propaganda, a rzeczowe informacje, a jeśli niezgodne z prawdą, to dlaczego rada gminy ich nie podważa, przecież ma takie prawo.

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Rada gminy nic nie może bo w większości są tam jej pachołki a reszta nie ma nic do powiedzenia. Dlaczego na każdym zdjęciu jest pani burmistrz.? A w gminie to już nikt nie pracuje nik

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Chorzelanka

Boli Panią bo na zdjęciu nie była, ohhh… smuteczek ale się Pani nie martwi MY na pewno zaproszą do zdjęcia.

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Robienie sobie kampanii wyborczej na oficjalnym profilu gminy nie jest ferie, filmiki pojawiły się teraz bardzo tendencyjne.
Burmistrz rządziła ponad dekadę więc miała czas by zrobić to i owo , więc nie można przekreślać kontrkandydatów na samym starcie.
A wciągnięcie w to marszałka województwa to jest już w ogóle chwyt poniżej pasa.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Zaden chwyt niedozwolony. Pan Senator B. Poproszę Pana Kostrzewa bo z innymi władzami się dogadać nie moze, ta nagle „lubi „Gmine Chorzele, nonsens .gówno zrobil dla powiatu a teraz jeszcze się tu panoszy i trzeba oglądać jego twarz na straży.

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

Na stronach urzędu to nie propaganda tylko rzetelne informacje. A jeśli są nieprawdziwe, to rada gminy mogła im zaprzeczyć.

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Te rzetelne informacje są akurat wielokrotnie powielane tuż przed wyborami, żeby ludzie o nich przypadkiem nie zapomnieli. Informacją są też filmiki na których rządząca tańczy, rozdaje cukierki, tuli wszystkich mieszkańców i się uśmiecha? A co ma Rada gminy do profilu Urzędu na fb? Gazetka propagandowa ma służyć promocji gminy, a służy tylko i wyłącznie promocji królowej.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

To zajrzyj na e przasnysz

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

A panowie beda sprawować swoje funkcje na kanale youtube lub codziennie post na fb.
Dzien dobry. Dzis pierwszy dzień rządzenia. Dzien dobry dzis drugi dzień

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Przynajmniej ludzie będą wiedzieli co się dzieje 🙂

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Na pewno;-) MY się podzielą moze wynagrodzeniem tez?

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

A co ma piernik do wiatraka ? Pani się dzieli swoim wynagrodzeniem ? Jaki problem ma Pani z tym, że informacje na bieżąco będą przekazywane mieszkańcom ?

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

A czy one będą rzetelne tak samo jak sa teraz czemu mam wierzyć tym Panom akurat bo nagrali kilka filmów ?potem mogą tez nagrać filmik- tak próbowaliśmy ale co nie udało się ale nie wszystko stracone bo razem mozeMY więcej.Ja akurat płacę tez podatki do tej Gminy i między innymi pensje pochodzą z dochodów Gminy.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Przepraszam jakie są teraz informacje? Rzetelne ? Jakie tam są informacje ? Są dwie kategorie postów na stronie gminy. Pierwsza jest taka na których obecna Pani burmistrz fotografuje się na każdej imprezie, od dni Chorzel po Dzień babci w szkołach i przedszkolach oraz pod „skończonymi” inwestycjami. Druga kategoria zdjęć to masa „nowych” projektów które na pewno zrealizuje. Rzetelne informacje to tam są raz do roku jak Urząd Stanu Cywilnego przedstawia ilość urodzeń i zgonów w gminie w danym roku.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

A to Nowy burmistrz/e nie będą na zdjęciach? Pikseloza zakryje uch twarze,?Skończy Pan te głupoty pisać o tym że nie wie co się w gminie dzieje.

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Panowie są przyzwyczajeni do pracy, a nie do przedstawiania swego majestatu poddanym.
Jutro będzie wiadomo kogo chcą mieszkańcy.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Wacek

Oby Ci obsrały dach

Stanisław
Stanisław
1 miesiąc temu

Precz z Beatą i Zenkiem, hipokrytami.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Stanisław

Kultura aż bije od Pana zobaczymy co Pan powie za 5 lat 🙂 oby to samo precz z Panami burmistrzami.

Ppssll
Ppssll
1 miesiąc temu

Arbuzowa Republika z wierzchu zielone a w środku czerwone

lena
lena
1 miesiąc temu

Chłopaki się dziwią, dojdą do władzy i nic nie zrobią bo za co 😀 kasy to tam już na pewno nie ma a gmina tak zadłużona że tylko usiąść i płakać

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  lena

Proszę się podszkolić z ekonomii. Celowo piszecie o zadłużeniu, żeby za 5 lat można było wytłumaczyć brak inwestycji zadłużeniem. Myślę że tacy wspaniali młodzi ludzie potrafią pozyskać fundusze z zewnątrz, jak to czyni obecna władza.

lena
lena
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

„ Mało pocieszające wieści przynosi Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022 (klasyfikacja za rok 2023 jeszcze się nie ukazała), który obrazuje kondycję finansową samorządów w kolejnych latach oraz porównuje z wynikami roku poprzedniego. W tabeli prezentującej kolejność gmin miejsko-wiejskich za 2022 rok gmina Chorzele zajęła 660 miejsce na 662 badane samorządy.”

A Pani jaką ekonomię skończyła ? Jak to jest takie proste to proszę pomóc obecnej władzy.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  lena

Przeciez obiecują że te inwestycje będą a dla Mieszkańców to jest najważniejsze! Żeby mlodziez miala co robić, ludzie pracę i nie wyjeżdżali a starzy podszkolili się w szkole i w uniwersytecie a i nie umierali z nudów w domu. Jakby Pani B. została to brak rozwoju zwalimy chociaż bedzie na jej nieudolność i brak umiejętności gospodarowania kasa tak wielka o jakiej nikomu się nie śniło.

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Obiecują, że będzie skromnie, bez kwiatków, światełek, cukierków i imprez. Drogi będą utwardzane żwirem, a Dni Chorzel odbędą się na pomoście nad zalewem i na udeptanej ziemi, jak to niegdyś bywało.

Chorzelanka
Chorzelanka
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

No i super by było, bo kiedyś to były piękne czasy człowiek był człowiekiem a teraz jak by mógł to w plecy nóż wsadził

Teresa Zapadka
Teresa Zapadka
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Możesz przedstawić dowód? Bo na tę chwilę to KŁAMSTWO i próba dyskredytowania kandydatów.

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Obiecują, że będzie skromnie, nie będzie światełek, kwiatów, fontann, imprez. Drogi będą utwardzane żwirem, a Dni Chorzel odbędą się na pomoście nad zalewem i na udeptanej ziemi, jak to niegdyś bywało.

lena
lena
1 miesiąc temu
Reply to  lena

„ Mało pocieszające wieści przynosi Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022 (klasyfikacja za rok 2023 jeszcze się nie ukazała), który obrazuje kondycję finansową samorządów w kolejnych latach oraz porównuje z wynikami roku poprzedniego. W tabeli prezentującej kolejność gmin miejsko-wiejskich za 2022 rok gmina Chorzele zajęła 660 miejsce na 662 badane samorządy.”

A Pani Kurka jaką ekonomię skończyła ? Jak to jest takie proste to proszę pomóc obecnej władzy.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  lena

Nie jestem w kręgu wyborców tych Panów, nawet nie dali sie poznać a ja ulotek nie znoszę. Ekonomie skończyła oczywiście

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Skoro Pani prowadzi swój biznes to proszę powiedzieć w jaki sposób obecna władza Pani pomogła? Sądząc po wypowiedziach to chyba podatek umorzyła…

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

Nie jestem bankrutem żeby mi ktoś umarzał podatek ani tez pisowskim pasożytem , po prostu uważam że Panowie nie powinni sprawować urzędów. A jeśli ktoś z komentujących uważa ze złe komentarze są przez kogoś opłacane to ma nierówno pod sufitem.
Ciesze się ze moge prowadzić swój biznes z powodzeniem i tylko własną pracą do czegoś doszłam a obecną władza po prostu mi nie przeszkadza.

Teresa Zapadka
Teresa Zapadka
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Obecna władza nie przeszkadza. Ale broni jej pani/pan niczym rottweiler. Tak więc ciężko uwierzyć w brak powiązań.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  Teresa Zapadka

Jestem zwykłym szarym mieszkańcem Chorzel , piszę to co myślę – mam prawo jak każdy nie musze popierać tego czy drugiego. Powiązania nie są mi potrzebne. Czy na prawdę nie można się już wypowiedźiec w tym kraju?

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu

Praca jest tylko ludziom się nie chce pracować! Miałam tego przykład wielokrotnie szukając ludzi i nie płacąc cukierkami. Przyjda Panowie zrobią Qam kochani Wyobrcy drogi do Łazienki,Zarąb czy Krakowa bo tam jest to niezbędne. Bieńkowski razem z Mostowym wyleją asfalty ze żwiru, wesprą Nasza Gmine w pozyskaniu środków żeby zrobić Centrum Biznesu i wszyscy stana się milionerami.

ABC
ABC
1 miesiąc temu
Reply to  Kurka

Może nie chodzi o pieniądze tylko o podejście pracodawcy do pracownika 😉 może dlatego ciężko było Pani znaleźć pracowników.

Kurka
Kurka
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Oczywiście że Moja wina Pani/Pan to wie Najlepiej.
Wiedza to najlepiej osoby które przez życie sie ślizgają i nie prowadzą własnego biznesu.