W najbliższy wtorek w Chorzelach rusza Powszechny Punkt Szczepień

We wtorek, 18 maja, o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Chorzelach rusza punkt szczepień przeciwko covid-19. Już można się zapisywać.

 

Szczepionki będą podawane w przystosowanym do tego punkcie na Stadionie Miejskim im. Jana Konarskiego w Chorzelach, przy ulicy Zygmunta Padlewskiego 1.

Punkt prowadzić będzie NZOZ Poradnia Medicus Dariusz Kossakowski, która podjęła współpracę z Gminą Chorzele – jej efektem jest stworzenie możliwości szczepienia dla kilkuset osób dziennie – w zależności od ilości dostarczanych do punktu szczepionek. Od 18 maja, w Chorzelach pacjenci będą otrzymywać szczepionki firm Pfizer oraz Johnson & Johnson. Godziny funkcjonowania punktu będą podawane na bieżąco, w zależności od dostaw szczepionek.

 

Zapisy prowadzone są w godzinach od 9 do 18, od poniedziałku do piątku, pod numerem specjalnie utworzonej przez Urząd Miasta i Gminy Infolinii: 577 127 380.

Zapisać się będzie można też bezpośrednio w punkcie w czasie jego funkcjonowania. Zaszczepić się będą mogły tu również osoby z aktywnym e-skierowaniem. Już wkrótce na szczepienie w Chorzelach będzie także można zapisać się przez ogólną infolinię 989 oraz stronę pacjent.gov.pl.

– Uruchomienie punktu przyspieszy tempo szczepień w Gminie Chorzele i Powiecie Przasnyskim, ale nie tylko  – co jest kluczowe w obecnej sytuacji epidemicznej dla zdrowia i życia mieszkańców, i w znaczący sposób może wpłynąć na nabywanie tzw. odporności populacyjnej – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments