W najbliższy piątek katolicy nie muszą pościć. Biskup wydał dekret

W najbliższy czwartek katolicy obchodzić będą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Dzień po nich będzie można spożywać pokarmy mięsne. Biskup Płocki wydał dekret w tej sprawie.

 

Biskup Płocki Szymon Stułkowski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Decyzja dotyczy piątku, 9 czerwca, czyli kolejnego dnia po Bożym Ciele.

– Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kan. 1250 i kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym, w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca 2023 r. (piątek – po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała) wszystkim wiernym Diecezji Płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Płockiej – informuje biskup.

 

​- Zachęcam jednocześnie do zastąpienia obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności – dodaje w dekrecie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wpz
wpz
11 miesięcy temu

A to ci dobrodzieje.

***** ***?
***** ***?
11 miesięcy temu
Reply to  wpz

Łaskawca, prawda?

Tutejszy
Tutejszy
11 miesięcy temu

Napisz Ks. Biskupie, że np. w ten piątek wdowy mogą zamówić w diecezji bezpłatnie Mszę Świętą za mężów.. To będzie COŚ!

anty
anty
11 miesięcy temu

Az z tej okazji grila zrobie. za tydzien w piatek tez. Zapraszam wszystkich. Dla czarnych specjalnie kobiety na telefon zalatwie bo oni tylko tak sie bawio hehe

Pytanko
Pytanko
11 miesięcy temu

No i w koncu jakis stosunek warto zabrac w stosunku do polskiej specyfiki zaledwie 100 letniego mariawityzmu-wykletego przez biskupstwo Rzymu-Watykan pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm „5 grudnia 1906 roku został wydany dekret Kongregacji Świętego Oficjum o ekskomunice większej, zwanej popularnie klątwą, na ks. Marię Jana Kowalskiego i Marię Franciszkę Kozłowską. Feliksa Kozłowska została jako jedna z niewielu kobiet w historii chrześcijaństwa imiennie ekskomunikowana[a]. Kapłanom mariawickim, również pod groźbą ekskomuniki, wyznaczono 20 dni na zerwanie z ruchem. Dekret został ogłoszony 30 grudnia 1906 w diecezji warszawskiej, płockiej i lubelskiej. Ten dzień uważa się za ostateczną datę wyłączenia mariawitów z Kościoła rzymskokatolickiego. ” Rozance do XI… Czytaj więcej »

Jagoda
Jagoda
11 miesięcy temu

Jaki dobry pan. Szkoda że ja z diecezji Łomżyńskiej. Niech sobie wsadzić w buty swoją dyspensę.