W Mławie przetestują mieszkańców na koronawirusa.

30 maja na parkingu przy mławskim ratuszu będzie organizowana akcja pod hasłem „Biała Sobota”. W specjalnym namiocie laboratorium Synlab mieszkańcy będą mogli się poddać badaniu na obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Dzięki temu dowiedzą się o przebytej lub trwającej chorobie COVID-19.

 

Laboratorium Synlab będzie do dyspozycji w godzinach 10:00 – 17:00. Od mieszkańców, którzy zdecydują się poddać badaniu, będzie pobierana krew, na której następnie zostaną wykonane testy w kierunku wykrywania przeciwciał anty-SARS-CoV2. Pacjent w krótkim czasie dowie się, czy przebył lub przebywa obecnie chorobę COVID-19 (często nie daje ona widocznych objawów – możemy chorować, nawet o tym nie wiedząc). Z wynikami badania będzie można się zapoznać na stronie internetowej lub w punkcie pobrań w przychodni Alfamed w Mławie.

 

– Ceny badań dla mieszkańców w tym dniu będą cenami promocyjnymi. Standardowa cena w punkcie pobrań za pakiet COVID-19 p/c IgG+IgA+IgM wynosi 210 zł, w czasie trwania akcji cena będzie wynosiła 180 zł – zapowiadają organizatorzy akcji.

Już kilka dni przed jej rozpoczęciem mieszkańcom będą rozdawane ulotki z niezbędnymi informacjami na temat badań. Będzie je można także otrzymać podczas Białej Soboty.


 

Źródło UM Mława
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
3 lat temu

Skoro już taki temat, to czas zastanowić się czemu nasz szpital w ostatnim czasie, nie dostaje żadnych pieniążków. Ostrołęka i Ciechanów są dotowane cały czas, o czym można czytać na stronach prasy lokalnej. Przykłady – z eOstrołęka – „Do mazowieckich szpitali trafi 120 łóżek do intensywnej terapii. Każde z nich jest sterowane elektrycznie i posiada system pomiaru wagi pacjenta. W poręczach bocznych łózek znajduje się specjalny panel umożliwiający dobór odpowiedniej pozycji. Z kolei funkcja CPR umożliwia wypoziomowanie za pomocą jednego przycisku i przeprowadzenie resuscytacji. Dodatkowo wszystkie łóżka wyposażone są w specjalne materace, które skutecznie zapobiegają i pomagają w leczeniu odleżyn. – na liście szpitali Ostrołęka… Czytaj więcej »

ate
ate
3 lat temu
Reply to  Covid

Wymienione szpitale mają Oddziały Zakażne , dlatego w czasie pandemii kierowane są tam wszelkie środki.Nasz szpital przez 2 miesiące był prawie niedostępny/tylko nagłe przypadki/.

Diag
Diag
3 lat temu

Koszt zakupu jednego testu dobrej jakości to 40 zł brutto. Brawo Szanowni Państwo 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Diag

Na pandemii większość traci, ale część całkiem nieźle zarabia. Takie życie.

lala
lala
3 lat temu
Reply to  Diag

W takim razie nasz Pan Burmistrz niech znowu ściągnie od Mławy i przetestuje mieszkańców Przasnysza. A nie wydają kasę na tężnie przy cmentarzu.