W mieszkaniu natrafili na 13 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Blisko 13 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. – Nielegalny towar funkcjonariusze znaleźli u 59 – latka. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru – informuje KPP.

 

Policjanci zespołu do spraw przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim przeszukali mieszkanie należące do 59-letniego mężczyzny.

– Podejrzewali, że może on posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy i sprzedawać je wbrew obowiązującym przepisom – informuje Monika Winnik oficer prasowy KPP.

 

– W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 13 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby 15 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny 8 tysiące złotych – dodaje rzecznik.

59 – latkowi za naruszenie przepisów karno – skarbowych grozi wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 miesiąc temu

Jak Skarb Państwa może stracić na sprzedaży przez obywatela czegoś co własnością Państwa żadną miarą nie jest ? Skarb Państwa może co najwyżej nie zarobić na czyjej pracy (w tym przypadku na pracy tego 59 latka ) . Skarb Państwa nie poniósł żadnych nakładów ,niczym nie ryzykował ,niczym nie przyczynił się do tego by te papierosy najpierw pojawiły się w Polsce a później w sprzedaży. Skarb Państwa chce tylko haracz i wymusza go za pomocą swoich służb .