W mieście powstanie ogród społecznościowy. To inicjatywa grupy przasnyszanek

Grupa nieformalna Przasnyszanki zdobyła grant w konkursie Mazowsze Lokalnie 2024. W ramach projektu, w mieście powstanie ogród społecznościowy.

 

– Z radością informujemy, iż w konkursie Mazowsze Lokalnie 2024 grupa nieformalna „Przasnyszanki” zdobywa 21 miejsce. Celem projektu  – „Ogród społecznościowy – W między czasie” jest utworzenie miejsca do integracji i animacji społeczności lokalnej” – informuje Urząd Miasta Przasnysz.

W ramach zadania w Przasnyszu na osiedlu Orlika pojawi się miejsce spotkań wyposażone w altanę ze stołem drewnianym. Obok miejsca do pracy warsztatowej, powstanie mały zielnik z kwiatami i ziołami w drewnianych skrzyniach. Będzie też strefa relaksu z hamakami i zewnętrzną biblioteczką oraz grill z paleniskiem.

#MazowszeLokalnie to projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO. Realizowany jest przez Stowarzyszenie Europa i My, Fundację Fundusz Współpracy, BORIS i Stowarzyszenie Sokial.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
15 dni temu

miejscowe pijaczki już się cieszą