W Małowidzu szkolili się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Członkowie stowarzyszenia „Przyjaciele Małowidza” wzięli udział w szkoleniu z udzielania pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Pierwsza pomoc”.

 

W środę, 11 maja Stowarzyszenie „Przyjaciele Małowidza” wzięło udział w projekcie „Pierwsza pomoc” zorganizowanym przez wójta Krzysztofa Iwulskiego. Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej odbyło się w świetlicy wiejskiej. Wśród uczestników była spora grupa młodych ludzi. Instruktażu udzielał szkoleniowiec Krzysztof Drążek.

– Utrata przytomności, omdlenia, atak padaczki, poparzenia to kilka z przypadków które omawialiśmy. Podczas szkolenia, każdy z nas, uczył się przeprowadzania resuscytacji na fantomach. Uczyliśmy się także, jak prawidłowo powinniśmy ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej. Nasza młodzież tu zasługuje na szczególną pochwałę, bo świetnie sobie radziła i miała ogromną wiedzę. Dzięki tej wiedzy która dziś uzyskaliśmy mamy nadzieję, że jeśli znajdziemy się w sytuacji ratującej życie drugiej osobie wykonamy ja prawidłowo – relacjonuje stowarzyszenie.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments