W Lipie w ogniu stanął dom. Na pomoc pierwszy pospieszył Adam Mikołajewski, strażak po służbie

19 listopada 2022  około godz. 8:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lipa (gmina Jednorożec).

 

– Z informacji uzyskanych od zgłaszającej wynikało, że pożar jest już w fazie rozwiniętej i obejmuje pomieszczenie kotłowni i garażu. Na miejsce natychmiast zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej – informuje Piotr Kuligowski, oficer prasowy KP PSP Przasnysz.

Jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej skuteczne działania gaśnicze podjął funkcjonariusz Komendy, asp. Adam Mikołajewski.

– Mając świadomość i wiedzę na temat panującego niebezpieczeństwa dotarł do źródła ognia gasząc go przy pomocy gaśnicy proszkowej. Na szczęście nikt w pożarze nie został poszkodowany, a dzięki bohaterskiej postawie naszego funkcjonariusza straty w mieniu udało się ograniczyć – dodaje.

 

Dalsze działania strażaków polegały na przewietrzeniu pomieszczeń w budynku mieszkalnym oraz sprawdzeniu przy pomocy urządzeń wykrywczych i pomiarowych, czy nie ma niebezpieczeństwa spowodowanego przez gazy pożarowe i ukryte zarzewia ognia.

– Bohaterska postawa asp. Adama Mikołajewskiego jest najlepszym odzwierciedleniem słów „Strażakiem się jest, a nie bywa”. Gratulujemy – piszą strażacy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 rok temu

Brawo Adamie, bohaterska postawa.

Korsarz
Korsarz
1 rok temu

Ale jak było ? Stara odpalił i pojechał do akcji ? Bo ja go tam nie widzę