W Krzynowłodze Małej powstanie Zespół Szkolno – Przedszkolny

Od 1 września 2023 roku swoją działalność rozpocznie Przedszkole Publiczne w Krzynowłodze Małej. Będzie wchodziło w skład nowo utworzonego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

 

W czasie czwartkowej sesji radni Gminy Krzynowłoga Mała, pochylili się nad uchwałą przekształcającą punkt przedszkolny oraz oddział przedszkolny działające przy Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej w Przedszkole Publiczne. W połączeniu ze szkołą, placówka będzie tworzyła Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krzynowłodze Małej.

Przedszkole Publiczne w Krzynowłodze Małej działalność rozpocznie od 1 września 2023.

– W chwili obecnej przy Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej z oddziałami przedszkolnymi istnieje Punkt Przedszkolny. Od kilku lat wzrosło zainteresowanie rodziców co do uczęszczania dzieci do punktu. Na początku roku 2023 zakończono inwestycję związaną z remontem pomieszczeń, w których utworzone zostanie przedszkole. Przedszkole posiada pięć nowoczesnych sal z węzłem sanitarnym, wyposażone w sprzęt oraz urządzenia posiadające stosowne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Obiekt dostosowany został również do potrzeb osób niepełnosprawnych – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

 

– Utworzenie zespołu umożliwi sprawne zarządzanie jednostką przez jednego dyrektora, stworzenie wspólnej administracji, podejmowanie racjonalnych decyzji kadrowych i budżetowych oraz właściwe wykorzystanie bazy oświatowej przez wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Pozytywną opinię w sprawie utworzenia zespołu wyraziła Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Biorąc pod uwagę powyższe zachodzi konieczność podjęcia uchwały o utworzeniu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej – czytamy dalej.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

A kto będzie dyrektorem nie mówcie że Pani pingwin