W Komendzie Powiatowej odbyło się uroczyste ślubowanie str. Łukasza Kowalskiego

6 lutego 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste ślubowanie str. Łukasza Kowalskiego. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak.

 

Uroczystość z udziałem kadry Komendy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu poprowadził Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosław Andruszkiewicz.

– Słowem wstępu Komendant Powiatowy nawiązał do roty ślubowania, podkreślając znaczenie tej chwili w życiu zawodowym każdego strażaka. Zaznaczył także, że funkcjonariusz reprezentuje tą formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią. Podkreślił, że służba w Straży Pożarnej nie jest łatwa i wymaga oddania oraz wielkiego serca do pracy. Życzył nowo przyjętemu funkcjonariuszowi samych sukcesów i ukończenia kursu podstawowego z jak najlepszymi wynikami – relacjonuje kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

– Po wypowiedzeniu słów roty str. Łukasz Kowalski podpisał formularz aktu ślubowania, który przyjął i podpisał Komendant Powiatowy – przekazuje rzecznik.

 

 

ren

Źródło asp. Rafał Sekuna
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments