W Innym Stanie na Ostróda Reggae Festival 2019! Byliśmy i tam! [FOTO]

Czwórka pochodzących z Przasnysza wokalistów/nawijaczy z towarzyszeniem DJ-a Szaszora i muzycznych wyjadaczy z Funkastik Riddim Band wystąpiła 14 lipca na głównej scenie Ostróda Reggae Festival 2019 podczas finału konkursu „Czwórka Reggae Contest”.

Czwórka Reggae Contest to konkurs dla twórców związanych z jamajsko-pochodnymi dźwiękami. Wydarzenie odbyło się kolejny raz pod szyldem radiowej Czwórki, wieloletniego partnera ostródzkiego festiwalu. W konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Tabu czy Junior Stress.

Nasi muzycy podczas 40-minutowego występu zaprezentowali energetyczny mix reggae, raggamuffin i dancehall-u okraszony rasowym brzmieniem towarzyszącego bandu. Mimo, że był to dopiero trzeci wspólny koncert całego składu, to został on bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.

W rywalizacji, głosami jury konkursu, zwyciężył wielkopolski Yerlam. Mimo tego, Przasnyszan nie opuszczał dobry humor – Poziom występujących zespołów był bardzo wysoki i mamy świadomość, że nie byliśmy dziś najlepsi. Przed nami wciąż sporo pracy, ale fakt, że zakwalifikowaliśmy się do finału konkursu i wystąpiliśmy na głównej scenie ogólnopolskiego festiwalu, sprawił nam ogromną frajdę i dał impuls do kontynuowania wspólnej muzycznej przygody – podsumowali muzycy.

Kolektyw wokalistów „W Innym Stanie” tworzą: Jan Brodowski, Bartłomiej Ulatowski, Przemysław Sawicki i Łukasz Chrostowski – obecny burmistrz Przasnysza.  W 2016 roku do składu na stałe dołączył Selecta: DJ Szaszor (Łukasz Kosmala), który odpowiada za energetyczne brzmienie na koncertach.

Ostróda Reggae Festival ze swoją już 19-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi.

W 2020 r. odbędzie się jubileuszowa, 20. odsłona festiwalu. Jak zdradził nam Piotr „Piter” Kolaj – organizator festiwalu, będzie to wyjątkowa rocznica, pełna niezapomnianych muzycznych niespodzianek. Już dziś zapraszamy na nią mieszkańców powiatu przasnyskiego.

J.G.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments