W gminie Krasne spłonęła oboro-stodoła. Interweniowało 8 zastępów straży pożarnej

W nocy, 12 kwietnia o godz. 22:45 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Milewo-Rączki, gm. Krasne.

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej ok. 70% obiektu objęte było pożarem. Była to oboro – stodoła murowana, kryta eternitem – informuje asp. Rafał Sekuna, starszy dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Przasnyszu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej.

– W trakcie trwania akcji gaśniczej wewnątrz odnaleziono 4 butle z gazem, które zostały wyniesione w bezpieczne miejsce w celu schłodzenia i monitorowania ich temperatury, obok budynku znajdowała się jedna butla już po wybuchu – dodaje asp. Rafał Sekuna.

 

W budynku nie było żadnych zwierząt. Po ugaszeniu ognia strażacy wykonali niezbędne prace rozbiórkowe i przelali wodą wszystkie palące się elementy.

– Cały budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną w celu wykluczenia dodatkowych zagrożeń pożarowych. Na koniec oddymiono całość i dokładnie przeszukano pogorzelisko – nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych – dodaje strażak.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments