W gminie Jednorożec skontrolują segregację odpadów. Ilość śmieci „zmieszanych” rośnie

Wójt Krzysztof Nizielski zapowiada kontrole segregacji odpadów. Brak osiągnięcia wymaganego poziomu recyklingu może bowiem skutkować nałożeniem wysokich kar na gminę.

 

W gminie Jednorożec w ostatnim czasie zaobserwowano wzrost ilości odpadów zmieszanych w stosunku do odpadów segregowanych.

– Brak osiągnięcia przez gminę wymaganego poziomu recyklingu może skutkować nałożeniem wysokich kar pieniężnych, które przełożą się na wzrost ponoszonej przez mieszkańców opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – informuje Krzysztof Nizielski, wójt gminy Jednorożec.

Włodarz zapowiada kontrole prawidłowej segregacji odpadów, którą przeprowadzi firma je odbierająca.

– Podkreślamy, że w stosunku do osób, u których w trakcie kontroli ujawnione zostaną nieprawidłowości, decyzją zostaną zastosowane podwyższone stawki opłaty – stwierdza.

W gminie Jednorożec miesięczna opłata dla osób nieprzestrzegających zasad prawidłowej segregacji wynosi 60,00 zł.

– Naszym wspólnym interesem jest ograniczenie ilości odpadów zmieszanych tzw. resztkowych poprzez jak największą ilość odpadów wysegregowanych do recyklingu – wyjaśnia.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu

Sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać!!! Ale też włodarz gminy powinien też sprawdzić ile osób nie płaci wcale za śmieci, w jednym z budynków mieszka 9 osób dorosłych i czworo dzieci a płacone jest tylko od 5 osób, gmina krasnosielc zareagowała szybko i ma porządek w płaceniu, a gmina Jednorożec nie wie jak sobie z tym poradzić, a wystarczy wziąść papiery do ręki i zobaczyć ile osób było do doplat na węgiel w tamtym roku👏👏👏