W gminie Jednorożec rusza nieodpłatna sterylizacja suk.

Gmina Jednorożec poinformowała o możliwości nieodpłatnej sterylizacji suk. Zabiegi mają pomóc w walce z bezdomnością zwierząt.

 

Bezdomność zwierząt to bardzo duży problem w całym kraju. Z roku na rok zwiększa się świadomość ludzi, ale to i tak jest za mało. Dużo zwierząt trafia do schronisk. W związku z tym gmina Jednorożec postanowiła wprowadzić nieodpłatną sterylizację suk.

– Celem przedsięwzięcia jej zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych, zwiększenie świadomości  właścicieli w zakresie  odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy Jednorożec. Porozumienie nie dotyczy suk rasowych lub w typie  rasy zakupionych przez ich właścicieli – poinformował Tadeusz Niestępski, kierownik Gminnego Zespołu Usług Komunalnych.

W rozmowie z Krzysztofem Iwulskim udało się nam ustalić, że zabiegi związane są z porozumieniem zawartym pomiędzy gminą, a Fundacją Pies i Kot, która partycypuje w kosztach zabiegu w połowie i przeznaczyła na ten cel 3 tys. złotych. Kwota 6 tys. złotych wystarczy na 30 zabiegów sterylizacji zwierząt.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments