W Duczyminie powstało „Ekologiczne o(D)grodzenie”

Michał Wiśnicki i Mateusz Piórkowski, radni miasta i gminy Chorzele w październiku 2021 roku ogłosili drugą odsłonę konkursu grantowego „Dietka Radnego”. Przyszedł czas na realizację ostatniego projektu.

 

W ramach konkursu grantowego „Dietka Radnego” obydwaj panowie przekazali do głównej puli pieniądze ze swoich diet, które następnie trafiły jako minigrant do aktywnych grup, organizacji lub osób fizycznych z gminy Chorzele, które na wykorzystanie środków miały jakiś ciekawy pomysł.

– Wpłynęło kilka ciekawych pomysłów, które opisywaliśmy wcześniej, ale dzisiaj przyszedł czas na pochwalenie się ostatnim – poinformował w mediach społecznościowych Mateusz Piórkowski.

Ostatnim pomysłem, który zyskał uznanie radnych, był zgłoszony przez Radę Rodziców działającą przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie, projekt „Ekologiczne o(D)grodzenie.

 

-Zadanie polegało na zakupie i zasadzeniu wokół placu zabaw na terenie szkolnym kilkudziesięciu zimozielonych drzewek (tuj) oraz kilku drzewek: świerku, jarzębiny i klonu. Zamiarem projektu było wykorzystanie tuj do osłonięcia dzieci przed wiatrem, a świerki i pozostałe drzewa będą w przyszłości tworzyły naturalny parasol przed słońcem. Wszyscy na tym skorzystamy! Zyskamy osłonę przed wiatrem, słońcem w upalne dni oraz dodatkowe zielone płuca! – informuje Mateusz Piórkowski.

Koszt zakupu drzewek to 700 złotych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
7 miesięcy temu

Nie w temacie, ale też fajnie. Jedna z największych w Polsce farm fotowoltaicznych powstaje pod Wielbarkiem. Docelowa moc budowanej farmy PV Wielbark przez Grupę Orlen będzie wynosić 62 MW. Farma znajdzie się na terenie ok. 119 ha, co czyni ją jedną z największych powstających w Polsce farm fotowoltaicznych – podała w czwartek Grupa Orlen. Co to oznacza dla Wielbarka? Nawet ponad 3 miliony złotych rocznie do gminnej kasy w formie podatków. Ikea rocznie płaci około 2,5 miliona złotych podatku miejscowego. Docelowo dochód z farmy fotowoltaicznej będzie wyższy. Orlen uruchomił już panele na 20-hektarowej powierzchni i za tę część energetyczny gigant… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
7 miesięcy temu

A w Chorzelach kampania przedwyborcza;), co tam mieszkańcy trzeba wszystko robić żeby młodzież uciekała, może jakiś festyn to z wARSIAWy przyjadą może 2zł zostawią. A z koryta bedzie się lało za nasze!!!

Wieśniak
Wieśniak
7 miesięcy temu

Haha. Sołtys jest spoko ale żądny władzy zadaje się z pozerem numer jeden hmm liczy na koryto po wyborach.masakra jakaś