W Czernicach Borowych rozmawiali o cyberprzemocy i roli rodzica

Przed rozpoczęciem ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych podsumowano pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024.

 

Spotkanie z rodzicami rozpoczęło się od szkolenia „Cyberprzemoc – rola rodzica”. Przeprowadził je Paweł Pyrzyński, ekspert zajmujący się społecznymi aspektami rozwoju nowych technologii i internetu.

– Podczas prelekcji omówione zostały ważne aspekty związane z zagrożeniami, które mogą napotkać uczniowie w świecie wirtualnym. Pan Pyrzyński przedstawił sposoby radzenia sobie z tymi zagrożeniami oraz podkreślił rolę rodzica w edukacji dzieci na temat bezpiecznego korzystania z Internetu – relacjonuje szkoła.

W drugiej części zebrania Małgorzata Góralczyk, dyrektor szkoły podsumowała pierwsze półrocze nauki.

– Pani Dyrektor przedstawiła listę uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wyróżniła uczniów z wzorową i bardzo dobrą frekwencją oraz  uczniów, którzy osiągnęli  sukcesy sportowe i  edukacyjne na szczeblu  powiatowym i wojewódzkim – dodaje szkoła.

Na zakończenie rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

– Po zakończonym spotkaniu ogólnym rodzice udali się do poszczególnych klas, aby spotkać się z wychowawcami swoich dzieci. Były też  indywidualne rozmowy, które umożliwiły rodzicom lepsze poznanie trudności,  postępów  i wysiłków podejmowanych przez ich dzieci w czasie nauki – dodaje placówka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments