W Czernicach Borowych poznawali tunezyjską kulturę i kuchnię [FOTO]

W sobotnie popołudnie Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych odwiedził rodowity Tunezyjczyk Wissem, który od dziesięciu lat mieszka w Przasnyszu.

 

Gość opowiedział mieszkańcom placówki o swoim kraju, kulturze oraz kuchni. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego filmu opowiadającego o Tunezji. Dzieci miały mnóstwo pytań. Chłopców bardzo interesował ruch drogowy, pojazdy oraz zamiłowanie obywateli Tunezji do piłki nożnej. Dziewczęta pytały o tamtejszą kuchnię oraz tradycje związane ze ślubem. Wszyscy spróbowali daktyli zerwanych prosto z drzewa oraz ciastek.

 

W drugiej części spotkania domownicy placówki poznali tunezyjską kuchnię. Wraz z zaproszonym gościem przygotowali dwie potrawy typu fast food: briki oraz frikasse. Pierwsza z nich to smażone w głębokim oleju krokiety przygotowane z cienkiego jak papier ciasta. Drugie – to bułeczki  nadziewane tuńczykiem, pomidorami, cebulą, opiekanymi ziemniaczkami oraz oliwkami. W trakcie gotowania rozbrzmiewała tunezyjska muzyka, która umiała wszystkim czas. Na zakończenie sobotniego spotkania wszyscy usiedli do kolacji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments