W Ciechanowie ruszyła wypożyczalnia rodzinnych rowerów elektrycznych. Rowery wypożyczane są bezpłatnie

Od środy 27 lipca w Ciechanowie można wypożyczyć rodzinne rowery elektryczne. Do dyspozycji mieszkańców tamtejszy Powiatowy Zarząd Dróg oddaje 4 rowery, każdy przystosowany do przewozu dwójki maluchów. Rowery umożliwią rodzicom zabranie pociech na dłuższe wycieczki.

 

Chodzi o szersze wykorzystanie ścieżek rowerowych – powstałej w 2019 r. ścieżki łączącej Ciechanów z Opinogórą oraz otwartego jesienią 2021 r. rowerowego traktu do Gołotczyzny, gdzie niedawno powstał Park Rekreacyjno – Poznawczy.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udało się zlokalizować punkt odbioru i zdania rowerów przy ul. Sońskiej 2 w Ciechanowie – informuje Powiatowy Zarząd Dróg.

 

– Dużym walorem lokalizacji punktu jest sąsiedztwo funkcjonujących ścieżek rowerowych przy pętli miejskiej i w kierunku Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Jest również kilka miejsc parkingowych, gdzie można zostawić samochód w trakcie korzystania z roweru.

Wcześniejszej rezerwacji rowerów można dokonać pod numerami telefonów: 790-444-441 lub 883-995-698. Rowery wypożyczane są bezpłatnie. Regulamin udostępniania jednośladów znajduje się na stronie internetowej PZD w Ciechanowie w zakładce „Powiatowy Rodzinny Rower Elektryczny”.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments