W Ciechanowie powstaje Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Z myślą o osobach sprawujących opiekę i kierując się dobrem osób wymagających stałej opieki, w powiecie ciechanowskim powstaje Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej.

 

– Kilka dni temu w siedzibie władz powiatu ciechanowskiego odbyła się konferencja prasowa na temat sytuacji rodzin, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi lub niezdolnymi do samodzielnej egzystencji. W spotkaniu uczestniczył Paweł Obermeyer – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie oraz   Anna Karaś – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. O trudnej sytuacji rodzin i opiekunów opowiedziały  Agnieszka Sobiesiak i Karolina Murawska, wyrażając jednocześnie swój entuzjazm na temat planów i realizacji nowej inwestycji – informuje ciechanowskie starostwo.

Na spotkaniu przedstawiono między innymi koncepcję oraz podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Centrum Opieki Wytchnieniowej, które zlokalizowane będzie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” w Ciechanowie przy ul. Batalionów Chłopskich.

Centrum będzie przystosowane do przyjęcia 26 osób wymagających całodobowej opieki. Planowane zakończenie procesu inwestycyjnego to kwiecień 2023 roku. Na jego realizację ze środków powiatu przeznaczono kwotę 3,5 mln zł.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
3 lat temu

W Ciechanowie, to powstanie wiele obiektów. Chociażby ( za Ciechanówinaczej) „W pierwszej połowie tego roku najprawdopodobniej ruszy budowa Centrum Administracji, które powstanie w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Dzięki wartej około 50 milionów złotych inwestycji, realizowanej wspólnie przez władze Mazowsza i Powiatu Ciechanowskiego, w jednym miejscu swoją siedzibę znajdą jednostki podległe samorządom wojewódzkiemu i powiatowemu.” A w Płońsku pomijając, że mają Maca i KFC ( za Płońsk w sieci) „Miasto podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie przebudowy dawnego dworca PKP i tzw. wieży ciśnień. Obiekty te przejmą funkcję muzeum oraz planetarium i obserwatorium astronomicznego.”

Urszula
Urszula
3 lat temu

Starostwo w Przasnyszu też mogłoby pomyśleć o osobach niepełnosprawnych,np,o budowie mieszkań chronionych.