W ciągu tygodnia zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących!

Pomimo licznych apeli o to aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal pijani kierowcy stanowią poważny problem na naszych drogach. W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Zagrożenie bezpieczeństwa oraz zagrożenie karne nie zniechęca, niektórych osób do kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie rodzi duże zagrożenie zarówno dla nich samych jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnim tygodniu nietrzeźwego kierującego zatrzymano w Łasi 4 marca o godz. 19:40. 20 – letni kierujący volkswagenem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował również pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.  8 marca o godz. 13:00 w miejscowości Brzóze Duże policjanci zauważyli volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu przyspieszył. Pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, po kilku minutach zatrzymali pojazd. Okazało się, że kierujący to ten sam 20 – letni mężczyzna zatrzymany cztery dni wcześniej. Tego dnia 20 – latek był również w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

8 marca około godz. 23:00 w Makowie Maz. na ul. Żytniej kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało 34 – letni kierujący był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejnych nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w Bagenicach Szlacheckich, gdzie 56 – letni kierujący miał 1,2 promila alkoholu w organizmie , 10 marca w Rogowie, gdzie 28 – letni kierujący BMW miał 1,35 promila alkoholu w organizmie oraz w Nowej Zblisze gdzie 26 – letni kierujący był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,19 mg/l alkoholu w organizmie.

W tym tygodniu zatrzymano również 5 nietrzeźwych rowerzystów. Pamiętajmy, że rowerzystów obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego jak innych użytkowników dróg. Często niestety rowerzyści zapominają, że są takimi samymi kierowcami jak każdy kierujący samochodem i – zwłaszcza pod wpływem alkoholu – mogą doprowadzić do tragicznego wypadku.


Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments