W ciągu tygodnia policjanci grupy Speed ujawnili prawie 1000 wykroczeń.

Blisko 1000 wykroczeń w ruchu drogowym ujawnili w minionym tygodniu policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED. Zdecydowana większość z nim dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

 

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych. Dlatego każdego dnia na mazowieckie drogi wyjeżdżają policjanci, których zadaniem jest eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy w rażący sposób łamią przepisy.

– Do grupy SPEED powołani zostali funkcjonariusze, którzy mają bardzo duże doświadczenie, a ich codzienna służba polega na tym, że pojawiają się tam, gdzie pojawia się zagrożenie. Zmiana taktyki ich służby wynika z potrzeby skutecznego zadbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – informuje KGP.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili blisko 1000 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 678 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Stróże prawa nałożyli blisko 850 mandatów, a w 12 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 24 prawa jazdy oraz 39 dowodów rejestracyjnych. W ręce policjantów z Grupy SPEED wpadło także 5 osób, które dopuściły się jeszcze poważniejszych przewinień, ponieważ kierowali w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego, za co będą odpowiadać karnie i grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
7 miesięcy temu

Ale zrobili wyniki, premia się należy

Borubar
Borubar
7 miesięcy temu

pozostałe 300 przypadków – brak maseczki w aucie….