W ciągu miesiąca oddali ponad 65 litrów krwi

1 kwietnia 2021 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu podsumowano akcję „SpoKREWnieni Służbą”. W marcu aż 145 żołnierzy i pracowników Ośrodka oddało 65,25 litrów krwi.

 

Tegoroczna akcja zapoczątkowana została przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka przy okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca br.

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego już od 2018 roku aktywnie włączają się w akcję honorowego krwiodawstwa.

 

Dzielenie się dobrem z innymi, poświęcenie się dla innych, to jeden z symboli służby wojskowej. To jej kwintesencja.” – podkreślił Minister Obrony Narodowej.

 

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
1 rok temu

Wirtualna Polska „Ostatni polski okręt podwodny. ORP Orzeł jest bezbronnyKomenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała, że postępowanie przetargowe dotyczące naprawy systemu ofensywnego polskiego „Orła” zostało unieważnione…Przetarg na naprawę wyrzutni torpedowych wraz z elementami dodatkowymi na wyposażeniu ORP Orzeł został ogłoszony 22 marca br. Powodem unieważnienia był fakt, że żaden podmiot mogący zająć się naprawą nie złożył swojej propozycji…Na początku marca 2021 r. rozpoczęła się dezaktywacja Kobbenów – ORP Sęp i ORP Bielik. W związku z tym zwodowany 15 stycznia 1938 roku ORP Orzeł jest ostatnim polskim okrętem podwodnym, który pozostał w służbie.”