W Chorzelach zaśpiewa legenda polskiej muzyki rozrywkowej.

W niedzielę, 30 czerwca, do Chorzel zawita legenda polskiej sceny muzyki rozrywkowej Alicja Majewska. Wystąpi ona w towarzystwie Włodzimierza Korcza. Jak informuje organizator, Towarzystwo Przyjaciół Chorzel, bilety na koncert będzie można nabywać już od 25 maja.

Alicja Majewska urodziła się 30 maja 1948 roku we Wrocławiu, ale wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutowała w 1968 r. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Już w niedzielę, 30 czerwca, będzie można posłuchać tych utworów na żywo.

 

Źródło TPCh
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesia
Wiesia
1 rok temu

A u nas król cyganów 🙂