W Chorzelach zainaugurowano pracę sołtysów w nowej kadencji

Do połowy czerwca w gminie Chorzele trwały wybory sołtysów na nową kadencję 2024 – 2029. Przyszedł czas na wręczenie nowo wybranym urzędowych zaświadczeń.

 

Spotkanie odbyło się 20 czerwca w świetlicy OSP w Rembielinie. Oprócz wszystkich sołtysów obecni byli również ustępujący oraz nowy przewodniczący Samorządu Mieszkańców Chorzel. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rembielinie, przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.

– Na początku zebrania uroczyście wręczono podziękowania ustępującym sołtysom za ich wieloletnią pracę i zaangażowanie w rozwój swoich lokalnych społeczności. Następnie nowo wybrani sołtysi otrzymali zaświadczenia potwierdzające objęcie stanowiska. Był również czas na kwestie proceduralne, ale też i na dyskusję oraz zgłaszanie uwag dotyczących spraw w konkretnych sołectwach – informuje Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach.

W zebraniu, oprócz przedstawicieli sołectw, udział wzięli również: burmistrz Eliasz Kostrzewa, zastępca burmistrza Michał Wiśnicki, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Krawczyk oraz Justyna Smolińska – pracownik urzędu.

W czwartek, 27 czerwca, odbędzie się szkolenie dla wszystkich chętnych sołtysów w związku z funduszem sołeckim.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments