W Chorzelach zagościł Festiwal Sztuki „Kultura bez barier”

W minioną niedzielę 28 maja, na Stadionie Miejskim w Chorzelach, po raz pierwszy odbył się Festiwal Sztuki „Kultura bez barier”. Jego organizatorem była Beata Szczepankowska burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

 

Wydarzenie zostało dofinansowane z programu grantowego „Kultura bez barier” ze środków PFRON. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier.

– Celem projektu jest wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami przez instytucje kultury o zróżnicowanych charakterystykach, umożliwiające jak najszersze przetestowanie jego elementów – wyjaśnia samorząd.

Wszystkich uczestników festiwalu przywitała burmistrz Beata Szczepankowska. Następnie zaproszono ich do udziału w konkursach.

 

– Wszyscy chętni uczestnicy festiwalu, mogli wziąć udział w konkursach plastycznych „Moje marzenie” i „Stop nałogom”, konkursie rękodzieła artystycznego na „Najpiękniejszą torbę” oraz konkursie piosenki – relacjonuje Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach.

Najlepsi otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody. Po części konkursowej organizatorzy zaprosili na zabawy z animatorem. Wśród atrakcji znalazły się bańki mydlane, brokatowe tatuaże, dmuchańce oraz zdjęcia z Marshallem, bohaterem bajki „Psi patrol”,

Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół „Talizman”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
👏👏👏
👏👏👏
3 miesięcy temu

Brawo👏Szczepankowo górą👏