W Chorzelach powstanie masowy punkt szczepień

Punkt zostanie utworzony w porozumieniu z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej “MEDEUSZ” Tadeusz Żechowicz i służbami pomocniczymi, w tym strażakami OSP.

 

– Gmina otrzymała już wstępną zgodę służb wojewody mazowieckiego. Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do uruchomienia w jak najszybszym terminie punktu szczepień masowych. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód administracji rządowej i otrzymaniu szczepionek, dziennie będzie możliwe w Chorzelach podanie dawki co najmniej 200 osobom – informuje burmistrz Chorzel, Beata Szczepankowska.

 

Masowe szczepienia mieszkańców mają ruszyć 20 kwietnia.

– Nie czekamy, działamy. Aby zabezpieczyć lokalną społeczność chcemy skorzystać z możliwości, jakie dała administracja rządowa i bierzemy sprawy w swoje ręce. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą mazowieckim, z którym ustalamy szczegóły dotyczące organizacji i uruchomienia szczepień w masowym punkcie w Chorzelach. W ciągu kilku dni będziemy gotowi, aby rozpocząć masowe szczepienia mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele, ale też innych chętnych. Mamy świadomość, że normalne życie społeczno – gospodarcze wróci tym szybciej, im szybciej odporność uzyska większość społeczeństwa. Mamy już bazę, przystosowujemy pomieszczenia, uzgadniamy ostatnie szczegóły dotyczące organizacji szczepień, obsady medycznej i  kadrowej. Nawiązaliśmy współpracę z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej “MEDEUSZ” Tadeusz Żechowicz, który wyraził wolę, aby realizować szczepienia oraz strażakami OSP, którzy chcą wesprzeć nas w tym procesie. Jak tylko otrzymamy zielone światło i szczepionki, chcemy ruszyć  z masowymi szczepieniami mieszkańców od 20 kwietnia – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

Poza zapewnieniem kadry medycznej, rolą gminy jest organizacja miejsca wykonywania szczepień, w tym odpowiednie wyposażenie go oraz zapewnienie obsługi niemedycznej. PSM musi być miejscem powszechnie dostępnym, odpowiednio oznaczonym, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń, mebli oraz zaplecza sanitarnego. Taki jest obecnie tworzony w przystosowywanych do tego celu obiektach na Stadionie Miejskim w Chorzelach.

Masowy punkt szczepień będzie musiał przejść pozytywną weryfikację Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

ren


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wanda
Wanda
2 dni temu

No i Chorzele zaszczepią chętnych dużo szybciej niż inni.

Kazik
Kazik
2 dni temu
odpowiada  Wanda

Przez jeden dodatkowy punkt? Bzdura.

xcx
xcx
2 dni temu
odpowiada  Kazik

Ty jesteś “bzdurą” będą to szczepienia MASOWE dla wszystkich chętnych. Brawo Pani Burmistrz Chorzel i Jej współpracownicy zaangażowani w organizację punktu.

Wiktor
Wiktor
1 dzień temu

Brawo Miasto i Gmina Chorzele

Kasia
Kasia
10 godzin temu

Brawo teraz lekarze nie będą mieli czasu nawet na teleporadę.