W CHORZELACH….POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

21 stycznia 2017 roku do sali bankietowej „Cztery Pory Roku” w Zarębach podjechało wiele samochodów, z których wysiadali elegancko ubrani panowie i panie w odświętnych kreacjach. To tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach, którzy w tym dniu świętowali bal studniówkowy.

Uczniowie klasy III A, III B Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum Obsługi Turystycznej rozpoczęli świętowanie, tradycyjnym odtańczeniem poloneza, przygotowanym pod kierunkiem Pani Sabiny Ewy Nowotczyńskiej. Występ maturzystów nagrodzono gromkimi brawami.

Pan dyrektor Krzysztof Milewski wraz z Panią wicedyrektor Marleną Chmielewską-Burczyńską powitali przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Złożyli podziękowania organizatorom balu – rodzicom. Nauczycielom i wychowawcom podziękowali za trud wychowania i kształcenia młodego pokolenia. Wszystkim życzyli udanej zabawy, a tegorocznym maturzystom pomyślnie zdanych egzaminów.

 Następnie goście honorowi Pan starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z małżonką Panią burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską podkreślili rolę dobrej szkoły w kształtowaniu młodych ludzi. Zaznaczyli potrzebę przedsiębiorczości w rozwoju małych ojczyzn. Dziękując za zaproszenie, życzyli wysokich wyników na egzaminie maturalnym i świetnej zabawy.

Uczniowie pięknymi wiązankami kwiatów podziękowali rodzicom, gościom honorowym, dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom za trud opiekuńczy i wychowawczy sprawowany wobec młodzieży.

Wychowawcy klas maturalnych Pani Beata Smolińska oraz Panowie Krzysztof Rogowski i Janusz Drubkowski dokonali przypięcia znaczków studniówkowych swoim wychowankom.

Wesoła zabawa trwała do białego rana.

Niestety, co dobre szybko się kończy. Przyszedł czas na intensywną naukę. Na szczęście w naszej szkole nie brakuje zapału do nauki a wśród uczniów mamy wiele talentów, o czym świadczą wyniki osiągnięte przez nich w wielu konkursach a także zawodach sportowych. Uczniowie naszej szkoły potrafią się zmobilizować i pokazać jak bardzo potrafią być pracowici. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach uczniowie ZSP w Chorzelach pokazali się w licznych konkursach z jak najlepszej strony.

I tak na przykład uczennica klasy III b LO Paulina Pupek wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia. Wygrała etap szkolny i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbył się 16.12.2016 r. w Przasnyszu. W tym etapie uzyskała największą liczbę punktów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, tym samym zdobyła I miejsce oraz zakwalifikowała się do etapu okręgowego w Warszawie.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 27 października odbył się również konkurs matematyczny EULER organizowany przez SZUMIT – Szukamy Mistrzów. Konkurs miał na celu odnalezienie najlepszych matematyków ze szkół z całej Polski. W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 197 uczniów z różnych części kraju, w tym 6 uczniów z klasy IIIA i IIA naszej szkoły. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Po sprawdzeniu prac Organizator przyznał 7 nagród w różnych kategoriach wiekowych. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Joanna Maćkowska (31p), wygrywając z 42 uczniami ze szkół z całej Polski.

Z kolei 8 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach wzięli udział w „Konkursie wiedzy ekonomicznej” zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie. Do konkursu przystąpiło 90 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Siedmiu uczniów reprezentowało naszą placówkę. Pięciu z nich dostało się do II etapu, osiągając bardzo wysokie wyniki.

13 grudnia 2017 roku troje uczniów: Nikola Koczkodon, Piotr Stanejko i Marcin Szmalc wzięło udział w etapie okręgowym I Olimpiady Statystycznej w Warszawie.

6 grudnia 2016 roku w hali sportowej ZSP Chorzele rozegrano zawody w piłkę ręczną szkół  ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z ZSP Chorzele, ZSP Przasnysz i LO Jednorożec. Spotkania rozegrano systemem każdy z każdym w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w powiecie i tym samym potwierdzili, że nadal są najlepsi w tej konkurencji.

Należy tutaj również wspomnieć o zwycięstwie uczniów szkoły kucharskiej naszej szkoły, której to uczniowie zwyciężyli w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016” zorganizowanym w Poznaniu.

Oprócz tych wspomnianych powyżej konkursów z ostatniego okresu czasu odbyło się jeszcze szereg innych, w których uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Są to liczne konkursy przedmiotowe.

Tak, więc oprócz zabawy nasi uczniowie potrafią stawić czoło najwyższym wyzwaniom. Należałoby tutaj również wspomnieć, że uczniowie klasy I TŻ i UG oraz II TOT a także uczniowie z klasy III szkoły kucharskiej będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie turystyki i gastronomii, odbywając praktyki zagraniczne w Maladze w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus Plus, który to zyskał akceptację prze Agencję Narodową i został pozytywnie zaopiniowany.  20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjadą na zagraniczną praktykę na 2 tygodnie w okresie od 4-17 czerwca bieżącego roku.

Na koniec należy dodać, iż w ostatnich latach dzięki staraniom dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Milewskiego znacznie poprawiła się baza dydaktyczna w naszej szkole, co bezpośrednio ma przełożenie na osiągane wyniki przez uczniów ZSP w Chorzelach. Należy tu wspomnieć o nowocześnie wyposażonych klasopracowniach (wszystkie już posiadają lub w najbliższym czasie będą posiadać projektory i ekrany do prowadzenia zajęć multimedialnych), w tym dwie klasy językowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt słuchawkowo-nagłośnieniowy do prowadzenia zajęć w sposób profesjonalny. Jednak największym wyzwaniem jakie udało się osiągnąć głównie dzięki staraniom dyrektora jest bardzo duży wzrost w naborze uczniów. Nic dziwnego skoro doskonała baza, możliwości kształcenia, wyspecjalizowana kadra dydaktyczna oraz przyjazna atmosfera zachęca do tego, by być uczniem naszej szkoły.

ZSP Chorzele

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments